Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Menjek nőgyógyász...

Ez normális? Menjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

2011-ben jött meg először a mentsruációm, de azóta nem állt be, általában 3 hónaponta szokott lenni de nagyon ingadozó :/

Mivel még szűz vagyok, nem nagyon szeretek nőgyógyászhoz járni :|


2013. júl. 2. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha nem vagy meg 16, akkor tekjesen normakis
2013. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tèlen töltöm a 16-ot.
2013. júl. 2. 19:28
 3/14 anonim ***** válasza:

17 éves korodig teljesen rendben van ez még így.

Majd ha addig nem állna be, akkor menj.

2013. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De ha jól értem, akkor te már járkálsz nőgyógyászhoz?
2013. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kisebb koromban volt problémám ezért jártam nogyogyaszhoz
2013. júl. 2. 19:32
 6/14 anonim ***** válasza:

semmi gond nincs majd beáll. Ha nem akkor is vigyázz a nőgyógyászokkal, mert előszeretettel letudják a problémát antibébi adásával, holott az az egész menstruációt megszünteti és csak a gyógyszer okoz vérzést a tabletta mentes napokon, amit sokan menstruációnak hisznek. És ha abbahagyják a gyógyszert jönnek rá, hogy semmit nem változott sőt ha pechük van még rosszabbodott a menstruációs ciklusuk.


Majd beáll még az összevissza menstruáció is jobb, a hormontartalmú fogamzásgátlók használatánál.

2013. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 2. 19:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, ráadásul nekem csak 17 éves koromban jött meg először, és aztán 2-3 havonta volt, akkor viszont iszonyatosan görcsöltem és ömlöttem. Háromszor voltam a kórházban az erős vérzések miatt, akkor aztán felírtak fogamzásgátlót. Három évig szedtem, és rendben ment minden, pontosan jött, alig görcsöltem, alig véreztem. Aztán elköltöztem munkába állás miatt, és az új nőgyógyászom azt mondta, hogy aki nekem fogamzásgátlót adott, az egy marha volt, mert a még kialakulatlan ciklust nem szabad hormonnal megzavarni.
2013. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2013. júl. 2. 22:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy az első menstruációtól számított 2-3 éven belül kell beállnia a ciklusnak közel azonos időpontra.( nem a 17 éves kor számít!) Ha egy éven belül nem rendeződik, akkor érdemes lenne elmenned orvoshoz, hogy nézzenek hormonszintet.

Fogamzásgátlót pedig tényleg szigorúan tilos rendezetlen ciklusra szedni.

2013. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!