Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja, hogy előbb jött...

Mi okozhatja, hogy előbb jött meg? (14 napra) 16/L

Figyelt kérdés

Még viszonylag fiatal vagyok, 16 éves, 3 éve jött meg először. Az elején, az első nagyjából másfél évben elég szabálytalan volt, de most már úgy éreztem kezd beállni olyan 24-28 naposra a ciklus. Most viszont egy hete múlt el, de megint megjött (a 14. napon). Utoljára tavaly nyáron volt hasonló, ha jó emlékszem, akkor olyan 16-18 napra.

Tulajdonképpen nem is zavar, mert tudom, hogy normális, hogy ha még nem állt be,(bár persze nem egy leányálom azért így nyáron 3 helyett 4 hétig ezzel élni,) csak érdekel az oka, hogy mi okozhatja, hogy hamarabb jön meg. Gondolom valamilyen hormonális változás, de mi válthatja ezt ki? Lehet a stressztől? Vagy inkább pont azért voltam stresszesebb, mert készülődött már erre a szervezetem? (Elő szokott fordulni, csak így, hogy nem szabályosan jött meg, felmerült bennem az első variáció is.) Az, hogy ez a rövid ciklus kétszer is nyáron (illetve március környékén) fordult elő, csak egy véletlen, vagy az időjárás/nyári életstílus is befolyásolhatja?


Előre is köszönöm a válaszokat:)O

16/L



2013. júl. 20. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, sok minden befolyásolhatja, a meleg is. Nekem tavaly nyáron nem hamarabb jött meg, csak jóval több volt, és 8 napon át tartott. Képzelheted, mennyire boldog voltam tőle...

Idén megint rendetlenkedik, 50 napja nem jön meg normálisan, már kezd kicsit zavarni. Pedig már 3 éve menstruálok én is. 17/L

2013. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen,lehet a stressztől,a nyártól..nekem egyszer 24napod,aztán 38napos volt,szóval... És énis 3éve menstruálok. Nembaj,ha még nem állt be!:)

14/L

2013. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a környezetváltozástol is ehet
2013. júl. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond, ez rendben van.

Lehet a melegtől is...

2013. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!