Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? (Hasi + kismedenc...

Ez normális? (Hasi + kismedencei UH)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert az orvos nem mondott róla semmit és a folliculusos résznél nem tudom, hogy normális-e és hogy mi az. Szóval ha tudtok véleményt mondani akkor kérlek mondjatok.


A cholecysta kp. tág, folyékony epével telt, kőmentes. Fala nem vastagabb. A pancreas norm. szélességű, éles kontúrú, reflexiója kornak megfelelő. A lép nem nagyobb, echoszerkezete szabályos. A mellékvesék régiójában kóros képlet nem látható. A vesék norm. helyzetűek és szerkezetűek. A jobb vese 115x41 mm. A pyelon résszerű. A bal vese 106x44 mm. Üregrendszere nem tágabb. A hólyag kp. telt, ép kontúrú, környezetében tágult ureter nem látható. Jobb ovarium 34x18 mm, a állományában 2-3 mm nagyságú folliculusok láthatók. Median-sagittalis síkban mérve a corpus urteri 39x27 mm, a cervix 30x24 mm. A bal ovarium 29x18 mm, állományában 4-8 mm nagyságú folliculusok figyelhetőek meg.


16/L



2013. júl. 24. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Azok tüszők. Ez normális lelet.
2013. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az a 4-8 mm nem sok? Vagy ezek jelentéktelenek?
2013. júl. 24. 22:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. A tüszőkben vannak a petesejtek. A ciklus során azok kezdenek el megérni, aztán egy megnő jó nagyra (kb. 2 centisre), aztán abból lökődik ki a petesejt.
2013. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Áhh, értem. Köszönöm :)
2013. júl. 24. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Az elozo valaszado nagyon kepben van, igy en mar csak megnyutataskepp irok. Eppen ebbol (UH) szigorlatoztam 1 honapja, es ha ebren voltak, mikor otost adtak nekem, akkor ezek 100%, hogy teljesen normalis adatok, ne aggodj!
2013. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!