Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy echoszegény göb,...

Pajzsmirigy echoszegény göb, petefészekben folyadék, fulliculusok. Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi hogy most mit is kéne tennem és mennyire kéne aggódnom.

3 hónapig nem mestruáltam utána egy gyógyszert szedettek velem ami után megjött.. voltam vérvételen terhesség kizárva, de a prolaktin szint magasabb az átlagnál

Utána elküldtek uh vizsgálatra hasi ultrahang eredményem az volt h a bal ovariumom nem ábrázolható a jobb ovárium 38x22 mm, benne néhány 4-5 mm-es folliculus van. Douglasban és a jobb ovarium körül 8-10 mm vastag folyadék.

Pajzsmirigy uh:

Bal lebeny nagysága a normális méret alsó határa, jobb lebeny felső harmadában egy 4,5x2,5 mm echoszegény göb



2013. júl. 26. 21:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! A pajzsmirigy részéhez tudok hozzászólni. Az 5 mm-nél kisebb göböket nem is szokták "betegségként" diagnosztizálni, az orvosom szerint az teljesen egészséges embereknél is előfordul. Az a kérdés, hogy a vérvételben néztek-e "pajzsmirigy hormont"? TSH szint, vagy fT4-ről van eredményed? Mert azok alapján lehet pajzsmirigy betegségre, alul- vagy felülműködésre gondolni, nem a göb alapján. Nekem alulműködésem ban, és ugyanúgy vannak göbök, de ez igazából nem is kimondott betegség, egyszerű hormonpótlással gyógyszerezhető. :)

A nőgyógyászod mit mondott, vagy még nem voltál nála? Mert akkor az muszáj lenne, későbbi problémák megelőzése érdekében!

2013. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!