Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha pcos-em van de jók az...

Ha pcos-em van de jók az inzulin értékeim, akkor is szedhetek metformint? Akkor is felírja a doki?

Figyelt kérdés

nekem ezek a tüneteim:

- erős hajhullás

- nincs menszesz

- szőrösödés

- sok tüsző


nem vagyok elhízva és az inzulin értékeim is jók.

metformint így fel fog írni A doki?

az én nőgyógyászom csak fogamzásgátlóval akarja kezelni :S


2013. júl. 28. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb: ne engedd a fogamzásgátlót!! Bár én még csak PCOS gyanús vagyok, de ezt egy életre megtanultam. 16 évesen mentem el ilyen problémákkal az endokrinológushoz, és 1 évig szedetett velem fogamzásgátlót. Amellett, hogy iszonyatos mellékhatásai voltak, most hogy abbahagytam még roszabb lett a helyzet. A fogamzásgátló nem oldja meg a problémát, csak elfedi. A legjobb a diéta és a mozgás, erről sok infót találsz az interneten.


A metformint egyébként nem hinném, hogy felírná neked, ha jók az értékeid, de mások majd biztos válaszolnak erre a kérdésedre. :)

2013. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Szia! Olvasgass ilyeneket, a gyerek/terhesség kategóriában.

2013. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tényleg nem tudom mit tegyek most már...

olvastam erről a hármas kezelésről: diéta, mozgás, gyógyszer.

de elég vékony vagyok 171 cm / 58 kg, így is diétázzak? nem akarok fogyni nagyon. mozgás oké.

gyógyszer pedig a metformin, de ha nincs baj az IR-emmel, akkor minek?

2013. júl. 28. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyenek az értékeid? Mert sok doki olyan értékre is rámondja, hogy normális, amire egy jó endokrinológus már Metformint ad.

Leírnád, hogy milyenek lettek az inzulinértékek?

2013. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban fontos lenne tudni az inzulin és cukor értékeidet is, mert sok doki egész elképesztő értékekre is rámondja, hogy nem az. Egyébként úgy tudom ritkán, de előfordul PCOS IR nélkül is. A kezelés viszont ez esetben is hasonló. Az, hogy sovány vagy nem feltétlenül baj a diéta szempontjából. Nem fogyókúráról van szó ugyanis, hanem szénhidrát diétáról. Neked csak a CH-t kell számolni, a kalóriát nem.
2013. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!