Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen egészségügyi problémái...

Milyen egészségügyi problémái lehetnek ebből?

Figyelt kérdés

már fiatalabb koromban is volt olyan, hogy több hónapig nem jött a menstruáciom.

kaptam valami gyógyszert ami visszaállította, utána megjött megint, de sokszor csak egy-két napra, vagy volt hogy folyamatosan két hétig.. össze-vissza.. szedtem utána fogamzásgátlót, az beállította szépen, viszont pár év után abbahagytam mert már nem bírta a szervezetem (rosszullétek, láz, szédülés, stb). pedig többfélét is próbáltunk, de nem lett jó.. nem szedek már több éve gyógyszert, viszont nincs menstruációm.. voltam dokinál, bállította megint gyógyszerrel.. meg is jött talán egyszer vagy kétszer, na azóta sem.. és ez így megy.. 29 éves vagyok, szeretnénk lassan gyereket, azt mondta hogy miért ne lehetne ettől.. de nem tudom, hogy ez mennyire egészséges, kihathat e valamire, lehet e valamilyen problémám ettől.. külföldön élünk, sok a gond, az utóbbi egy-két évben nagyon sokat idegskedem, szóval lehet az is... de nem tuodm mit tegyek.. voltam egyszer másik dokinál, ő elakart küldeni több és nagyobb vizsgálatokra, mert valami hormonproblémáról beszélt, de nem volt rá időm és pénzem.. ő azt mondta utrahangos vizsgálat közben, hogy azért nem jön meg, mert valami fal, nagyon vékony.. sokkal vastagabbnak kellene lennie..

úgyhogy nem tudom mit tegyek.. valakinek hasonló tapasztalatok, vagy hallott valaki ilyesmit?

köszönöm előre is!


2013. júl. 30. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is hormon probléma. Azért kellene a kivizsgálás , mert először is el kellene dönteni, hogy melyik szinten van a probléma.

Lehet az agyalapi mirigy szintjén, ez a hormonrendszer karmestere / szerintem lehet, hogy itt van, mert ha kaptál gyógyszert és az meghozta, akkor a petefészkek jól működnek a serkentő hormon hatására/. Itt több hormon is termelődik, amely a a szervezetünk hormontermelő mirigyei hat. Két serkető hormonja van, ami szabályozza a petefészek működését.

lehet gond a petefészek szintjén. A ciklus alatt itt nagyjából 2 hetenként más-más hormon termelődik. Az első 2 hétben ösztrogént termel a fejlődő tüsző, majd jön a tüszőrepedés és kiszabadul a petesejt Ezt követően a helye átalakul sárgatestté, ez pedig a progeszteron nevű hormont termeli. Ezek a hormonok építik fel a méhnyálkahártyát minden egyes ciklus alatt. Ha nem termelődnek, akkor vékony marad ez a nyálkahártya a méh falon belül, nem tudna benne megtapadni a megtermékenyült petesejt. Ha vékony a méh nyálkahártya, nem épült fel, akkor sajnos nincs ami leváljon.

De szerintem nálad peteérés nincs,így nincs ami megtermékenyüljön.

Szóval kell az a kivizsgálás és nagyon részletes.

2013. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a választ!

van benne valami, hiszen a doki is valami hasonló mondott, csak én sajna ennyire nem értek hozzá...

akkor igyekszem a kivizsgálást valahogy elitnézni...

egyébként így nem nagyon lehet gyerekem? csak azért, mert kb 7 éve volt egy terhességem, de sajnos el kellett vetetni egészségi és egyéb okok miatt.. tehát akkor teherbe tudtam esni.. most pedig lassan szeretnénk egy újabb babát, de félek, hogy sikerülni fog e.. tehát igazából lehetek terhes, vagy legalábbis lehettem az..

2013. júl. 30. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Az jó jel, hogy már voltál terhes.

De most tényleg van valami galiba a hormonjaiddal.

Először is azt kell kideríteni, hogy van-e peteérésed.

Ha nincs peteérés, nincs ami megtermékenyüljön.

Ez az első és legfontosabb. Szóval mindenképp nőgyógyász. Amit otthon te megtehetsz ez mellett: lehet a patikákban kapni ovulációs mikroszkópot. Ez egy kis szerkentyű. Minden reggel a nyálból kell rátenni egy cseppet, kicsit szétkenni és átvilágítani. Amikor az ovuláció van ilyen szép páfránylevél rajzolat mutat kb 2 napig, előtte és utána nagy összevisszaságot.


[link]


Testhőt is lehet mérni minden reggel:


[link]

2013. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha teherbe is esel ilyen ciklus mellett, jó eésllyel vetélés lesz a vége. Amíg nincs rendben a ciklusod, addig nem is biztos, hogy jó ötlet próbálkozni.

Biztos, hogy vmilyen hormonbajod van, csak az a kérdés, hogy mi.

Endokrinológust vagy endokrinológus-nőgyógyászt keress, mert a "sima" nődokik legnagyobb része baromira nem ért hozzá.

2013. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt tudd, hogy olyan, hogy beállította gyógyszerrel, olyan nincs. A fogamzásgátló nem tudja "beállítani". Azért, mert mesterségesen rendszeressé tette a menses-ed, attól az még nem javult meg.
2013. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!