Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet fekete a menstruác...

Mitől lehet fekete a menstruációs vér?

Figyelt kérdés

Majdnem két héttel késve jött meg a menstruációm. Bár a párommal mindig nagyon körültekintőek vagyunk, megijedtem, hogy esetleg terhes lehetek, viszont csináltam tesztet, és negatív lett.

Bő két hetes késéssel most meg is jött végül a menzeszem, viszont a távozó vér szinte szó szerint fekete volt már az első napon - ilyet csak az utolsó napokban tapasztaltam eddig, és akkor sem volt ennyire sötét a színe.

Mitől lehet ez?? Lehet rá kihatással a szüzesség elvesztése (az is az előző hónap során történt)? Olvastam, hogy méhen kívüli terhességnél szokott előfordulni fekete vérzés, de ezt a negatív teszt miatt kizárom. Mi más oka lehet még?


22/N


2013. aug. 19. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs rá hatással a szüzesség elvesztése. Valamilyen hormonális variáció lehetett a késéssel együtt.

(Az viszont érdekel, hogy mit jelent a "nagyon körültekintő", ez nem valami biztonságos védekezési módszernek hangzik, hanem inkább megszakított közösülésnek vagy ilyesmi... :) )

2013. aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy ha változást tapasztalsz a ciklusban, a vérzésben vagy a folyásban, akkor érdemes orvoshoz menni. Mert maximum megvizsgál feleslegesen, de nem érnek nagy meglepetések.
2013. aug. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megint az utolsó vagyok. Még annyit akartam hozzátenni, hogy: "Pláne akkor, ha többször is előfordul."
2013. aug. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A "nagyon körültekintő" alatt több védekezési módszer együttes használatát értem (óvszer+egyéb), tehát remélhetőleg biztonságos... :) De a két hét miatt még így is parázik az ember lánya.

Orvoshoz mindenképp elmegyek, csak így hirtelen hova ugorjak, és elég ijesztően hat a feketeség.

Mindenesetre köszönöm, hogy próbáltál segíteni. :)

2013. aug. 21. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem lesz gond, de jól teszed, hogy elmész dokihoz. Üdv!
2013. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!