Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandóan visszatérő gombás...

Állandóan visszatérő gombás fertőzésem van, rengeteget szenvedek tőle. Lehet köze a szexuális együttlétekhez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy ideig jártam vele orvoshoz, nem is egyhez, akkor kaptam rá valami kúpot, kenőcsöt, elmúlt,2 hétig jó volt minden, aztán kezdődött elölről. Szerintem sok nőnek ismerős a sztori.

Egy ideje már saját magamat kezelem, vény nélkül kapható kúppal és kenőccsel, meg irrigálok. Ez tökéletesen megoldja a problémát, de csak egy-két hétig. Viszont azt vettem észre, hogy ha tünetmentes vagyok, és jól érzem magam, együtt vagyok a párommal, szigorúan csak óvszerrel, akkor utána két napon belül jön a viszketés, a folyás, visszatér a baj. Én nem tudom elképzelni, hogy ez miért van. Mi köze lehet ennek a szexhez, ráadásul úgy, hogy nem adjuk meg az esélyt arra, hogy fertőzzük egymást?


2013. aug. 21. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Gumi sem tesz jót a gombának.
2013. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első körben ajánlanék neked egy olyan orvost, akihez elmennél akkor, amikor megvannak a tünetek. Ez az orvos nem kezelgetne téged feleslegesen mindennel, hanem, csinálna hüvelykenet tenyésztést És ezáltal azt kezelné és olyan mértékben, amit tényleg kell.

Illetve ha óvszerrel védekeztek, akkor azt a legelejétől a legvégéig óvszerrel csináljátok. Amennyiben akár rövid ideig is csináltátok gumi nélkül, akkor párosan legyetek kikezelve.

Ahogy megvolt a kezelés, mindig csinálj hüvelyflóra helyreállítást, patikában kapható vény nélküli készítménnyel.

Fehérneműből ne tangát és csak pamutot hordj! Fehérneműt, törölközőt csak is magas hőfokon moss!

Illetve a tenyésztés is azért nagyon jó, mert nem kapsz felesleges kezelést. Ugyanis aki nagyon sokat és nagyon sok fajta szerrel volt kezelve, azoknál fellép egy általános irritáció, ami együtt jár viszketéssel, fájdalommal. Illetve kikezdi a hüvely nyálkahártyáját, amit egy normál folyás is csíphet. A folyás pedig lehet a hüvelyflóra felborulásával is.

Vagyis nem is biztos, hogy mindig fertőzésed van, de csak kapod és kapod a gombaölő kezeléseket. Sőt, az is lehet, hogy nem is gombás fertőzésed van, hanem bakteriális és arra meg sosem kezelnek.

Szóval mindenképpen legyen kenettenyésztés!

2013. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És még annyival kiegészíteném, hogy fertőzés kezelése alatt ne éljetek nemi életet, csak ha már rendbe jöttél, nincsenek tünetek.
2013. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Az az igazság, hogy szinte már rutinos vagyok ebben a dologban sajnos, szóval amiket elmondtál, azokat mind így csinálom. Nincs tanga, mindig kezelem magam együttlétek után, nem gombára való szerrel, hanem egyszerű hüvelyflóra-helyreállítóval, és kezelés alatt soha nem vagyunk együtt. De akkor jöna az, hogy jól érzem magam, tünetmentes vagyok, együtt vagyunk, másnap kezdődik. És a gumi használata is az elejétől a végéig tart. Mindenképpen el fogok menni egy orvoshoz, aki komolyan vesz végre, bármit megteszek, hogy elmúljon ez a dolog. Csak már nagyon belefáradtam, és nem csak rám, hanem a párkapcsolatomra is kihat, hogy mindig miattam nem megy a dolog. A párom megértő, de már nekem kellemetlen. :(
2013. aug. 21. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:

De minden egyes kezelés alkalmával csináltak tenyésztést?

Mert ha nem, sőt ráadásul most már te kezeled saját magad, akkor lehet hogy azért nem jössz ki belőle, mert nem célzottan vagy kezelve.

Sőt, egy idő után ellenállóvá válik a szervezet, ha mindig ugyanazt használja, így már nem lesz hatásos.

Egyébként én hasonló problémákkal küzdök, de mi fogamzásgátlóval védekeztünk eddig és nekem mindig a párom adta vissza, ugyanis másfél év után megkérdezték, hogy nincs-e a páromnak prosztata problémája, mire kiderült, hogy van és őt hiába kezelték, de soha nem megfelelően, így nekem ő adta mindig vissza.

És nekem a sok kezeléstől valóban irritáció alakult ki. Tehát nekem is volt folyásom, viszketett és égett, mégsem volt fertőzésem. Olyankor kaptam külön készítményt, igaz én nem nőgyógyászhoz, hanem privátba bőrgyógyászhoz járok, és az a készítmény elmulasztotta az irritációt és megszűnt a probléma. Mármint ami nem fertőzés volt.

Ami meg fertőzés volt, azt meg célzottan kezelték.

És most én tervezek egy Gynex csepp nevű készítményt beszerezni, amit nagyon dicsérnek. Segít felerősíteni a szervezetet, regenerálja és talán ellenállóbb leszek. Meg persze a párom is most rendesen ki lesz kezelve.

2013. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kenegesd Aloe verával. Nekem elmulasztotta.
2014. júl. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!