Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan használjam "helyesen"...

Hogyan használjam "helyesen" a tampont?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy hogyan is van ez.

16 éves vagyok, pár éve betétet használok amikor megvan, egyszer már próbáltam a tampont akkor nagyon fájt, kivettem, és többet nem is használtam, ma viszont újra megpróbálkoztam vele, és most nem fáj. Kicsit idegesít és furcsa, de nem fáj.


A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen tampon(OB), hány óráig lehet bent, estére is használhatok ezt, vagy estére még maradjon a betét? Meg úgy érzem amikor pisilok, mintha előrébb jönne, és akkor utána jobban idegesít, ilyenkor kicsit hátrébb kell nyomni? Vagy csak hagyjam úgy? Esetleg van még amiről tudnom kéne ezzel kapcsolatba?

Tapasztalt nők,lányok segítségét várnám:)



2013. aug. 24. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Amíg idegesít, addig nincs fenn eléggé, és még feljebb kell nyomni, amíg egyáltalán nem érzed.

Ha jól tetted be, akkor pisiléskor sem szabad lejjebb jönnie.


A mutatóujjam elején van a tampon, és az ujjamat is még kb. 3/4-ig feldugom magamnak.

2013. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En addig szoktam tolni, mig az ujjam er, sott neha meg kicsit tovabb is.
2013. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Először is kezdj mini tamponnal az elején és inább cserélgesd sűrűbben 2-3 óránként, mesntruáció erősségétől függően. Tehetsz mellé tisztasági betétet is.

Felhelyezni guggoló helyzetben a legkönyebb, vagy egyik lábadat felteszed valahova és ellazulsz. Ne légy görcsös..és feltolod amilyen mélyre tudod, elvileg nem szabad érezned semmit, hogy ott van, akkor van jó helyen.

2013. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Uhh..:S Köszönöm, akkor lehet, még feljebb kellett volna rakjam:O
2013. aug. 24. 14:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor így ahogy írtátok, mindenkinek köszönöm:)
2013. aug. 24. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtették itt a lányok/nők odaírni neked, ha ellenállást érzel kissé változtasd meg az irányt! Lazíts! Egyenest és kicsit ferdén hátrafelé told a tampont amilyen mélyre csak tudod! Kb. amíg tart az ujjad! Ha túl hosszú a zsínór, az is azt jelzi h nincs elég mélyen a tampon! Habár amiket itt mi mindannyian leírunk , azok megtalálhatóak az OB csomagolás belsejében is a használati útmutatóban! :) Estére használhatod ugyanazt de este lefekvés előtt cserélj + felkelés után rögtön cserélj! Ne hagy a tampont túl sokáig magadban semmiképpen sem! Ha érzed h megtelt azonnal húzd ki! Kb. ennyi :)
2013. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mind hasznos tanács volt, eddig estére csak egyszer használtam ezt, de inkább még betéteket rakok estére, biztos ami biztos:) Szerintem a felhelyezés is elég jól megy, nem fáj, meg semmi..:O

Bár, ma beraktam reggel, korán olyan fél 7, 7 fele a tampont, és délután cseréltem 5 óra fele..és a bugyimon láttam hogy piros, de inkább rózsaszínes..ez akkor azt jelzi, ne hagyjam bent ilyen sokáig, mert már nem bírja szívni?:O

2013. aug. 27. 20:07
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Hasonló cipőbrn jártam. Én 3mensi óta használok tampont es nekem az a tapasztalatom hogy ha érzed akkor nincs eléggé fent. Azon a részen ahol a tamponnak lennie kell nincs idegvegződes szoval nem erzel ott semmit.Próbáld meg addig "feltolni" míg az ujjad fele bent nincs, ha tudod told feljebb. Akkor biztosan nem érzed. Azaz en egy kicsit leülésnél érzem utána semmi.

Az ejszakát először en is betétel csináltam de teljesen bekavarta a mensim... Ejszaka en legalabb 1 szer cserélek, es órát álitok hozzá,illetve ha csak felkelek pisilni akkor is...

Ha pisilsz mindenképp cserélj meg ha nem is rég teted fel...Amit tidni kell hogy ha túl sokszor hagyod fent túl sokáig fertőzést kaphatsz el.. És én mini tampont használok, mindenképp te is azzal tapasztald ki és ha nem elég akkor kesobb valcs nagyobbra de mindig 1 fokot. Ja es a biztonsag kedveeret legyen bent egy betét is. Sok sikert.

2016. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!