Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valakinek volt már hasonló?...

Valakinek volt már hasonló? Mi volt a gond?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapja volt nőgyógyászati műtétem (bal petefészkemnél 6cm-es ciszta, petevezeték gyulladás majdnem ki is vették annyira be volt gyulladva) és rá 1 hónapra megjött a menstruációm, 1 hónapig véreztem hál istennek már elállt szerintem iszonyat sok vért veszítettem. Azóta folyamatosan szédülök, cseng a fülem, elsötétedik minden utána olyan érzésem van mintha elájulnék hirtelen. Holnap megyek orvoshoz, hogy vegyenek vért és nézzék meg a vérképem, de szeretném megnyugtatni magam, hogy nem lehet olyan nagy a probléma. Valakinek volt már hasonló?
2013. aug. 25. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi vérzés után természetes,h vérszegény lesz valaki. A tünetek,amiket leírtál, nagy valószínűséggel annak a jelei.

Egy vas kúrával rendben leszel.

2013. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vashiányos vérszegénység. Tipikusak a tüneteid.
2013. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)
2013. aug. 25. 22:04
 4/7 anonim válasza:
Addigis igyál céklalevet. Nekem is írtak fel vastablettát, én is vérszegény voltam, de én inkább a temészetesség híve vagyok. Bio céklalevet vettem a Müllerben, de pl. a szeder is nagyon jó vérképzésre. :)
2013. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sertéslép a legjobb vasforrás. Baromi olcsó, bármilyen húsnál több vasat tartalmaz (100 g nyers adagra vonatkozóan), és mivel állati eredetű, hatékonyabban szívódik fel a növényi forrásoknál. C-vitaminnal eggyütt kell enni, úgy még jobb a felszívódás.


Ezt csak érdekességképpen mondtam, az orvosok persze biztos valami spéci vaskészítményt írnak majd fel.

2013. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az sem normális, hogy egy hónapig tart a menzesed, még ha műtét után is. Miért nem mentél orvoshoz?

Habár lehet, hogy hiába mentél volna. A barátnőm egy máhszájseb-műtét után hónapokig vérzett, és hiába ment vissza a nőgyógyászhoz, aki műtötte, az elhajtotta, felírt neki vastablettát, attól meg kikészült a gyomra.

2013. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kapom vénásan a vasat, meg eszem a sok céklát :) Nőgyógyásznál voltam, de nem mondott rá semmit, csak hogy nyugodjak meg előbb-utóbb elmúlik, hát mondom köszi...

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2013. szept. 6. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!