Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedésének...

Fogamzásgátló szedésének elkezdésekor ez normális?

Figyelt kérdés
A doki, és a betegtájékoztató szerint is akkor kell elkezdeni mikor megjön a menzesz. Ez nekem múlt pénteken volt. Mindig 5 napig tart a menzeszem, de ma van a 7. napja, hogy megvan. lement normálisan ahogy szokott az első 5 nap, tegnap és ma ilyen sötétebb, sűrűbb, barnás pecsételés szerű volt már csak. Ez a gyógyszertől lehet? Elvileg kevesebb vér kellene hogy legyen a gyógyszer mellett és rövidebb ideig is lesz meg valószínűleg. Gondolom ez most azért ilyen mert most kezdtem el szedni utána majd nekem is úgy lesz. Mik a tapasztalatok?
2013. aug. 29. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet attól. És az első néhány hónapban feltétlenül használj tisztasági betétet, mert pecsételő vérzésed bármikor lehet.
2013. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb fogamzásgátló csak 7 nap után fejti ki a hatását, és a szervezetnek is idő kell mire hozzászokik. Természetes, hogy eleinte lehet pecsételő vérzés/barna folyás. :)
2013. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm

És mégis meddig normális ez? Mi az az idő ami után már orvoshoz kellene vele fordulnom? 3 havi adagot kaptam, szóval mostanában nem terveztem visszamenni, meg utána is felírja a háziorvosom, így nem a nőgyógyászhoz fogok menni.

2013. aug. 29. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3 hónap azért van hogy megszokja a szervezeted a gyógyszert. Ez idő alatt szinte "bármi" lehet. Nekem mikor először kaptam fogamzásgátlót, egész hónapot végigvéreztem. A 2. hónap már jobb volt a 3.-ban pedig -mivel előjöttek a mellékhatások - váltanom kellett másikra. Ha a 3. hónapban nem tapasztalsz semmilyen mellékhatást vagy ilyen "vérzést" akkor szerintem nyugodtan kérheted a következő 3 havi adagot. De ne feledd, ha bármi változást tapasztalsz (negatít irányban elsősorban) érdemes lehet új gyógyszerre váltani. Sok sikert! :)
2013. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!