Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta?...

Fogamzásgátló tabletta? Ismeri valaki?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, és 7 év kihagyás után kértem újra fogamzásgátló tablettát.

Az orvos a Micronor nevű tablettát írta fel.

Kicsit le vagyok maradva mert régen Anteovint szedtem és az 21 napos volt. A menset idején nem kellett szedni. A micronor 28 napos, folyamatosan szedni kell minden nap..

Olvastam a tájékoztatót, és egy kicsit megrémített.. Rák kialakulásának esélyét növeli, ne szedje aki túlsúlyos, aki beteg stb.. Ami meglepett a következő mondat. Érdemes egy másik fogamzásgátlást is szedni mellé. PL: óvszer..az első 48 órában..

Kérdésem a következő. A gyógyszert ismeri valaki?? A tájékoztatón leírt dolgok általános tájékoztatók?? Vagyis minden fogamzásgátló tablettánál leírják ugyanezt??

Köszönöm a válaszokat.


2013. szept. 12. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Külön ezt nem ismerem.

A 28 naposakban is az utolsó 7 tabletta nem tartalmaz hormont, úgynevezett placebo tabletta. A megvonásos vérzés alatt is szedni kell.

Minden női hormont tartalmazó fogamzásgátló tabletta emeli pl .: a mellrák kialakulását.Ez is ösztrogén domináns tumor.

Régebben az első levél beszedése alatt végig kellett figyelmet fordítani egyéb védekezési módszerekre is, mert előfordulhatott még peteérés. Ma már ezek az új generációs tabletták jobbak. / minimális az esély a terhességre /

Egyébként mindegyik hormontartalmú fogamzásgátló tabletta tájékoztatóján rajta vannak ezek.

2013. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2013. szept. 14. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!