Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 10 éves lányom augusztusban...

Vandika kérdése:

A 10 éves lányom augusztusban nagylány lett! Nagyon erősen vérzet és 10 napig tartott neki! úgy h 12. -én jött meg neki aztán elmúlt 17. -én.2 napig nem jött neki semmi, aztán 19. -én vissza jött neki ami megint 5 napig tartott ne!?

Figyelt kérdés
ebben a hónapban már csak 6 napig volt de végig erősen vérzett!nem volt étvágya,szédűlt!elvigyem orvoshoz?
2013. szept. 19. 07:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem kell orvoshoz vinni.
2013. szept. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném,h komoly baja van. Most alakul a hormonrendszere és ez tud ilyet csinálni. Ez ellen egyenlőre sok mindent nem lehet tenni. Akkor menjetek el orvoshoz(háziorvos),amikor rosszul érzi magát,arra kaphat gyógyszert és ha szükség van rá görcsoldó,fájdalomcsillapító injekciót.
2013. szept. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Én elvinném gyermek-nőgyógyászhoz - vannak ilyenek is nagyvárosokban. Már csak azért is, mert egy 10 napos, erős vérzés akár vérszegénységet is okozhat.

Valóban, ilyenkor még nem "állt be" a rendszeres ciklus, akár hónapokra ki is maradhat - de egy laborvizsgálat nem árt.Az étvágytalanságra, szédülésre, gyengeségre megtalálhatják a vérkép adataiban a magyarázatot, és orvosolható is.

2013. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
valóban akár vérszegény is lehet emiatt,de azt háziorvos is ki tudja vizsgálni és kezelni is tudja. Ha egyéb panasza nincs nem hinném,h első lépésben ki kéne tenni egy nőgyógyászati vizsgálatnak. Ha a háziorvos úgy látja,h szükséges úgyis továbbküldi.
2013. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igaza van a 3. válaszolónak! Egy teljes vérkép nem árt.
2013. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És szerintetek arra csak nőgyógyász küldheti el?
2013. szept. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. Én nem írtam, hogy vigye a Kérdező nőgyógyászhoz a kislányt!
2013. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 lola5858 válasza:
Hát Nekem szintén így volt kivéve azt, hogy az első gyenge volt de sokáig tartott, és utána egész nyáron, nekem azt csinálta, hogy 1 hétig megvolt, 1 hétig nem...! Nem kell aggódni egyenlőre ha így folytatja akkor ajánlanám!
2013. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
A gyermek-nőgyógyász nem feltétlenül az asztalra felfektetést, és a láb széttárását jelenti. Ő többet tud a gyermeki lélekről, intimitásról, mint egy háziorvos.Hisz erre képezték ki. Beszélget, tanácsokat ad, szórólapot, s mint szakorvos jobban tudja a speciális problémákat, mint egy begyepesedett háziorvos. De valóban, ha nincs a környéken ilyen, akkor a laborvizsgálatot a családorvos is elvégeztetheti.
2013. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A saját nodokidat nem tudod megkérdezni esetleg telefonon , hogy mit javasol? Egyébként én tinikent szívesebben beszéltem volna a menzeszemrol egy gyereknogyogyasszal, mint a háziorvossal, akivel gyakrabban találkozom. De ezt gyereke válogatja. Esetleg öt kérdezd meg mit szeretne. A nőki is max ultrahangot csinál ilyenkor, "úgy " biztos nem vizsgálja meg -ha meg akarná, első körben nem hagynam.
2013. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!