Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim kehely: ti hány óránként...

Intim kehely: ti hány óránként ürítitek?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 21:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
1%
NEked ez befolysolja az egeszsegedet? TAlald meg onmagad, talan menj a friss levegore setalni, de soha ne unatkozz!
2013. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hallottál-e már a TSS-ről, azaz toxikus sokk szindrómáról.


"A TSS-t 1978-ban írták le először és a nyolcvanas évek elején drámai hirtelenséggel robbant be a köztudatba, miután a nem megfelelő tamponhasználat nyomán sok, főként tizenéves lánynál tapasztaltak szepszisre (vérmérgezésre) jellemző tüneteket. Ritka, de súlyos betegség. Lényege a bakteriális méreganyagok felszaporodása a szervezetben."


A TSS következménye halál is lehet.


Magyarországon keveset lehet hallani, olvasni az intimkehelyről, ezért érdeklődtem, mivel nem tudom, hogy a kehely használata esetén kizárt-e a TSS.

A prevenció híve vagyok, amely szerintem része az egészségmegőrzésnek!


Az utálatoskodó, okoskodó hangvételedet tudomásul vettem. Képzeld, az efféle utálatoskodás, amit te csinálsz, na, az árt az egészségednek. Találd meg önmagad, talán sétálj a friss levegőn, de semmiesetre se unatkozz és ha nem tudod a választ a kérdésre, akkor ne írj!

2013. szept. 23. 09:05
 3/30 anonim ***** válasza:
9%
én még nem használtam intim kelyhet. igazából nem is tudom hogyan kell, viszont szerintem kb annyi időnként biztos érdemes kiüríteni mint ahogy a tampont cserélnéd.
2013. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
utolsó vagyok. egyébként könnyű felhelyezni a kelyhet? a helyén marad? nem undorító kiszedni? azt el tudom képzelni, hogy amíg otthon van az ember addig simán elmossa zárt fürdőszoba ajtónál, de ezt mondjuk egy nyílvánosban megoldani szerintem baromi nehéz. még a tampont sem szívesen cserélem a nyílvánosban (pedig mindig van a táskámban folyékony szappan)
2013. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Még csak két ciklus óta tesztelem/használom a kelyhet. Nagyon elégedett vagyok ezzel a kis eszközzel, úgy érzem, hogy igazán érdemes volt megvenni. Éppen ma gondoltam arra, hogy miért nem találták ezt fel hamarabb? :-) Magyarországon még most is csak néhány helyen lehet kapni. Hónapokig járkáltam utána, mire végül inkább külföldről lett rendelve, mivel üzletekben nem volt kapható sehol. (Miután megvettem az enyémet, utána voltam egy boltban, ahol lehetett kapni, de háromszoros áron, mint amennyiért én vettem.)

Elvileg a kelyhet 12 óránként kell üríteni. Nekem ez nagyon furcsa, mivel a betéthez és a tamponhoz vagyok „szokva”, emiatt kb. annyiszor szoktam üríteni a kelyhet, ahányszor cserélném a tampont. (Ezért szerettem volna mások tapasztalatát meghallgatni ez ügyben, mivel lehet, hogy túl sokszor kiveszem/beteszem?!)

Az biztos, hogy nekem meg kellett tanulnom a behelyezést, de az ember ezt kitapasztalja és akkor – gondolom – legközelebb már menni fog. Az első kivételnél kicsit bejlódtam a művelettel, de végül is van egy technikája, amelyet ha megcsinálunk, akkor nincs gond. Elsőre furcsa volt a kelyhet használni, de nagyon sok előnye van. Részemről teljesen elégedett vagyok a kehellyel, a behelyezést és kivételt pedig lehet gyakorolni.

Nyilvános helyen nem kellett mostanában cserélnem.

Eddig itthon használtam a kelyhet, nekünk a wc közelében van a mosdókagyló, így nem volt semmi gond, de nyilvános helyen valószínűleg sokkal nehézkesebb lenne az egész folyamatot elvégezni, de azért nem megoldhatatlan.

Érdemes először szerintem otthon használni, tesztelni, próbálgatni az eszközt.

Szerintem nem undorító kiszedni. Sokkal higiénikusabbnak tűnik, mint a betét és a tampon! Nekem nagyon megfelel, szeretem, egyszerűbb és tisztább így az egész menstruáció, ajánlom mindenkinek a kelyhet. :-)

2013. szept. 23. 15:13
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Attól függ. Az elején amilyen gyakran megtelik, a vége felé már csak 8-10 óránként. Az utolsó 1-2 nap már annyira gyenge, hogy elég a betét, akkor már nem használom, mert olyankor már nehéz felhelyezni.

TSS tudtommal ebben az esetben nem fenyeget, mivel itt a vér nem igazán kezd el bomlani.

Én már másfél éve használom és nagyon szeretem. Az enyémet a netről rendeltem.

2013. szept. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
rákerestem a neten a kehelyre. a tampont jóval feljebb kell helyezni, mint ezt. viszont a tampon ha megtelt és egy kicsit kiljebb csúszik azt érezzük. a kehely jelenlétét a hüvelyben nem lehet érezni? nem zavaró hogy ott van? nincs szivárgás? összehajtva kell felhelyezni, és ahogy elengedjük egyből szétnyílik? bocsi hogy ennyit kérdezek, de nem ismerem és kíváncsi vagyok. :)
2013. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#6-nak: Szia! Köszönöm a választ! Nekem S méretű van, emiatt inkább gyakrabban „ránézek”, mivel nem tudom, hogy mikorra telik meg. Olyankor én sem használom a kelyhet, amikor már vége felé tart a mensi.

De ahogy ilyen sokat beszélgettünk erről a témáról, inkább maradok a többszöri kiöntésnél, amikor csak lehetőségem van erre.

A toxikus sokk szindrómával kapcsolatban még csak külföldi oldalakon olvastam óvatos megfogalmazásokat, de remélem, hogy úgy van, ahogy te is írtad!

Örülök, hogy neked is bevált a kehely! :-)


#7-nek: Kérdéseidre válaszolva:

Igen, a kelyhet valóban nem olyan magasra kell helyezni, mint a tampont. A kehely jelenlétét főleg az első alkalommal észleltem, de valószínűleg amiatt, mert annyira arra figyeltem. Most már megszoktam, nem érzem napközben. Nem zavar.

Amikor megfelelően van elhelyezve a kehely, akkor nincs szivárgás. Igen, összehajtva kell felhelyezni és kinyílik.

Itt egy videó, amelyben nagyon jól van szemléltetve az egész folyamat:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QfHF0..


Olyankor nem hordom a kelyhet, amikor nem indokolt, hiszen a hüvely izmainak valószínűleg nem ideális, ahogy a tampon sem. Egyébként a tampont nagyon nem kedvelem és alig bírtam rászánni magamat a használatára, de voltak alkalmak, hogy inkább a tampon mellett döntöttem, szemben a betéttel, de most, hogy már 3 eszköz közül lehet választanom, semmi kétség, hogy nálam a kehely a nyerő! :-)

2013. szept. 23. 17:38
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
köszi a választ :) jó megoldásnak tűnik. biztos, hogy idővel olyan elterjedt lesz itthon is, mint a tampon. én mondjuk nagyon nehezen vettem magamat rá arra is, hogy tampont használjak, azóta viszont mióta azt kipróbáltam nem tudok betétet használni, mert nagyon rosszul érzem magamat miatta. egyébként ennek is kint kell hagyni azt a kis kihúzókáját? igaz különböző méretekben van, mert én még nem szültem és a vérzésem se túl sok?
2013. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Igen, különböző méretek vannak, hiszen különböző igényeink vannak. A fogókája kint lóg, de egyáltalán nem érezhető. Szerintem - gyakorlás után - sokan át fognak térni a kehelyre. Praktikus, higiénikus, kényelmes, biztonságos. Sokkal olcsóbb is, mint a "társai", ha összeadjuk például egy évre vonatkoztatva azt, hogy mennyit költ az ember lánya betétre, tamponra.

Eddig csak előnyeit látom a kehelynek, nem tudom, hogy később mi fog kiderülni, de bízom abban, hogy nincs semmilyen "mellékhatása".

2013. szept. 23. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!