Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Történetem 2 héttel ezelőtt...

A Történetem 2 héttel ezelőtt kezdődött, hasmenésem volt 3 napig végén, utolsó napon egy-két alkalommal véres hasmenés. Diétával és normaflore segítségével elmúlt. Majd 2 napja hajnalban ismét hasmenés. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam nincs mit tenni, elmentem a háziorvoshoz, aki hosszas "hasnyomkodás" után beküldött a kórházba vakbél gyanúval. A sebészeten kinevették a háziorvosomat, majd megvizsgáltak és közölték semmi sem utal vakbélgyulladásra. Átküldtek a belgyógyászatra, ahol mindenféle vizsgálat nélkül mosolyogva közölte az orvos, hogy tükrözni kell. Csináltak egy EKG-t, megmérték a vérnyomásom és mondta, hogy menjek vissza másnap reggel éhgyomorra vérvételre, hasi ultrahangra, és hozzátette bármi lesz az eredmény tükrözni kell. Én ma reggel visszamentem mivel az orvos azt mondta 9óra körül így 9-re, tudták hogy csak egy papírért mentem a vérvételhez de 11óráig várattak. ( kávéztak és nevetgéltek) Majd miután levették a vért elküldtek hasi ultrahangra. Ott pedig megállapították hogy 5cm átmérőjű cisztám van a jobb petefészkemben. Ezután visszamentem a belgyógyászhoz aki ismét mosolyogva közölte hogy akkor is tükrözni fog! A ciszta miatt lehetett a hasmenés? (ami elmúlt így nem tudok székletmintát vinni) Mivel sosem volt még semmilyen betegségem, komolyabb beavatkozásra sem volt szükség, mindenképp el akarom elkerülni a tükrözést, és a vicc az egészben, hogy 1 hónapja voltam nőgyógyásznál (privátan 10 ezerért) aki megállapította hogy HPV fertőzésem van de ezen kívül semmi probléma. De mitől alakulhattak ki ezek a betegségek, szinte egyik pillanatról a másikra?
2013. szept. 24. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettél előtte halat vagy hasonlót? Tudod, szálka a bélfalban, stb.

A másik ami eszembe jut, az a gyomorfekély. Ahhoz viszont tényleg kelleni fog a tükrözés. :(

2013. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz a tükrözéstől keress olyan kórházat ahol altatásban csinálják. Hidd el, jobb lesz úgy.
2013. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Petefészek ciszta miatt nincs véres hasmenés.

Esetleg colitis ulcerosa, ami lehet . Ez fekélyes vastagbélgyulladást jelent és igen: tükrözni kell, csak így zárható ki.

Ha valami olyan baktérium fertőzésed lenne, ami véres hasmenést okoz akkor nem kell tükrözni persze, de ez tenyésztéssel igazolható csak.

2013. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De igen konzerv halat ettem abban viszont nincs szálka.(elvileg)



Ha elmúltak a tünetek nem hinném , hogy tükrözni kell.

Bár nem vagyok orvos , szerintem csak a félelem beszél belőlem . Viszont ha még egy valami kiderül akkor elásom magam , már abban is kételkedem , hogy ezek igazak-e.

Biztos ami biztos más szakorvosok véleményét is kikérem mielőtt bármilyen tükrözést vagy műtétet csináltatok.


Köszönöm a segítséget:)

2013. szept. 24. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Már mint mik igazak? - miben kételkedsz?
2013. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Abban kételkedem ,hogy az egyik orvos azt mondta vakbél gyulladás, a másik hogy tükrözni kell , majd kiderült a ciszta.

Pedig 1 hónapja voltam nőgyógyásznál.Mindenki mást mondd.

2013. szept. 24. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Ciszta bármelyik hónapban kialakulhat a petefészekben, ez nem mond ellent semminek Ha tüszőérés környékén van UH vizsgálat 2-3 cm-es cisztás képletek lehet látni a UH vizsgálaton, 2 nap múlva meg nincs ott, mert megtörtént az ovuláció. Sok nőnek, ha éppen nem repedt meg a tüsző hetekig lehet ott ciszta, aztán ha minden jól megy egyszer csak megreped magától. De ennek mint írtam nincs köze a bélhez,ez véletlen egybeesés most nálad / kivéve egy betegségnél, ha méhnyálkahártya sziget van a bélben , ez igen ritkán fordul elő, a tünete az, hogy amikor menstruál az ember lánya ugyanakkor véres a széklete. A hormonok erre is hatnak ugye és ugyan úgy viselkedik mint a rendes helyen lévő/.

A székletben megjelenő vér mindig kóros, tisztázni kell az eredetét.Erre tényleg a legjobb módszer a vastagbéltükrözés. / Én is átestem rajta, úgy ráizgultam az előtte levő napokban,de fele annyit sem kellett volna. Persze így utólag könnyű már így nyilatkozni. Ez annak kínos szituáció aki a kolonoszkóp innenső végén van, nem annak aki csinálja. /

Persze lehet kételkedni, de ha átbeszéled egy szakemberrel

és kikéred a véleményét az a gyanúm, hogy ő is a tükrözést fogja javasolni neked. De a döntés a te kezedben van.

A has tapintásos vizsgálatával és hasi UH vizsgálattal nem lehet megmondani, hogy mi van a bél üregén belül, ahonnan jön a vér. Egyik sem alkalmas a pontos diagnózis felállítására sajnos. Sok minden lehet a háttérben.

2013. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a tükrözést csak altatásban engedd, ha kell magánban, ne sajnáld a pénzt, mert beledöglessz, annyira fájdalmas lehet!! Végig ordítanád, vonyítanád az egészet, ha a gyulladás valóban a vastagbélben van.
2013. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Méhnyálkahártya sziget vagyis az endometriozis akár meddőséget is okozhat:( Viszont ma voltam nőgyógyásznál, azt mondta mindenképp műteni kell,ugyanis ez a ciszta nem fog felszívódni mivel valamilyen más anyaggal telt. Egyre rosszabb. Holnap megyek vérvételre és abból kiderül ,hogy jó vagy roszindulatú a ciszta.Akkor ebből kiderül ,hogy endometriozisról van szó?A közeljövőben nem terveztünk gyermeket ,viszont most úgy lehet ,hogy sosem sikerül majd...


...nem sok esély van rá.

2013. szept. 26. 21:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Dehogyis nincs esély!! Majd meglátod...
2013. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!