Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Suliorvosnál volt valakinél...

Suliorvosnál volt valakinél olyan, hogy bugyit is le kellett venni, vagy letolni? Vagy mennyire kellett vetkőzni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen nem lehet, ha valahol előfordulna, akkor azonnal szólni kell szüleiteknek!
2013. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ágota Nóra ***** válasza:
84%
Volt hogy le kellett tolni.
2013. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem volt,nem húztam volna le,megkérdeztem volna hogy miért kellene lehúznom és olyan hogy kell nincs is,az iskolaorvos elvileg annak tartalmát is megtekintheti,ha eléggé diszkrét a vizsgáló,tehát kívülről megvizsgálhatja,de ezen a diáknak nem kell résztvennie,tehát nem kötelezhetik rá,csak határozottan meg kell mondani hogy nem húzom le és kész,erről a szülőkkel is beszélni kell.


Nálatok volt?Le kellett húzni?HOgyan és miket vizsgált az orvos?

2013. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Levenni meg nem venném,ugyanis nem normális hogy meztelenre vetkőzőn a diák.

Ilyen vizsgálatokról hallottam már,a fiúknál gyakoribb hogy a nemiszervüket meg akarja nézni az orvos,csak nem tudják hogy erre nem kötelezhetik őket és ezért nem tesznek semmit,ilyenkor már nincs nagy szájuk.Mi sulinkba fiúknál lett volna de megmondták hogy nem vesznek részt rajta.


Lányok felül polóba mentek be a doki elé,egyesével (ha több diákot akarna behívni szólni kell a tanárnak,orvosnak hogy egyenkénti vizsgálatot szeretnétek és elég ha csak majd bennt az orvosi szobába vetkőztők le)és bennt felülről le kellett vektőzni ennyi volt,nadrágot meg feltűrni,jobb ha nem mész tangába,mert van ahol a nadrágot is le kell venni és alsóneműre kell vetkőzni.

2013. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Én pár napja írtam választ erről egy hasonló kérdésnél, hogy ezek a nemiszerv vizsgálatok iskolába nem kötelező és, hogy egyáltalán nem kell résztvenni rajta, ha az illető diák ezt nem szeretné. Erre több delikvens itt ezen az oldalon lehúrrogott. Csak mert le mertem írni, hogy márpedig ez nem kötelező, és igen is tessék megvédenie magát annak a diáknak, aki ezen nem óhajt részt venni. Komolyan megáll az ész, hogy egyesek ilyesmire akarnak kötelezni tizenéves diákokat, fenyegetőzve, és aki le meri íri, hogy erőteljesen meg kell tagadni, annak meg nekimennek, csak mert a diákok tudtára adja, hogy jogai vannak. Márpedig itt is leírom, hogy igen is tessék kiállni egymás és saját magunk mellett és megtagadni, az ilyen intim vizsgálat úgyanis nem kötelező, és semmilyen módon nem kényszeríthetik, ha nem vesz részt rajta a diák, ha nem akar. Tessék otthon szólni a szüleiteknek, hogy szoktak lenni iskolákban ilyen nemiszerv vizsgálatok, előfordul, hogy egymás előtt, meztelenül, és erre kötelezni akarnak. Szólni otthon, hogy nem akarjátok és ha szükséges be- és feljelentést tenni jogvédő szervezeteknél! Beszéljetek erről az osztálytársaitokkal is, hogy nem akrjátok, hogy az intim testrészeiteket vizsgálják meg, ez úgyanis nem kötelező és ezért semmilyen fenyegetés nem érhet Titeket. Engem úgyan már nem érint, de jómagam is áldozata voltam egy ilyen kellemetlen és megalázó eljárásnak, esetemben még a tanár és az igazgató is bent volt az orvos mellett, és az osztálytársaim és a tanár, igazgató előtt egyszerűen lehúzták a nadrágunkat és az alsó gatyánkat és egymás előtt nézegették. Életemnek leg megalázóbb része volt.


Ezen az oldalon részletesen leírják a jogokat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..

2013. szept. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Még annyit, hogy a fiúknak is tessék szólni, mert ez főleg őket érinti, tessék nekik is elmagyazárni, hogy ne vegyenek részt rajta, ha nem akarják.
2013. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
5/6 teljesen igazad van,a mai fiatalok elég nagy hangúak és akaratosak tessék itt is megmutatni ezt az oldalukat,nem kötelezhetnek senkit erre.
2013. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5/7-es Én is találkoztam már velük.De igazad van.
2014. aug. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!