Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mirena spirálról friss tapaszt...

Mirena spirálról friss tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ki rakatott fel mostanában? Kellemetlen?

És kinek meddig volt pecsételő vérzése? Sok idő míg hozzászokik a szervezet?

Lehet h hülye kérdés de hirtelen mozdulattól v hason alvás közben eltud mozdulni v bökni? :)



2013. szept. 29. 23:30
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia ,

Én február 28-án rakattam fel, a menstruáció vége felé kell intézni. Kicsit kellemetlenebb csak, mint a rákszűrés, kb 10-15 perc volt összesen, amit a vizsgálószobában töltöttem. Utána pár órán keresztül enyhe hasi görcsöt éreztem, mint menstruáció idején de az hamar elmúlt.

Pecsételő vérzés első 3-4 hónapban volt,akkor szinte minden nap kellett tisztasági betét, most már beállt a rendes menstruáció, de az is csak minimális vérzéssel jár - tisztasági betét elég hozzá, viszont kb 7-8 napig tart. (előtte óriás tampon + betét is kellett).

Közben már kétszer voltam ellenőriztetni 1 hónap múlva kötelező, majd elmentem nyár végén megint a biztonság kedvéért(hüvelyi úton és ultrahanggal is megnézték): nem mozdult el, nem lehet érezni, semmi gond nincs vele.( legközelebb már csak 1 év múlva kell menni)

Hason is nyugodtan fekhetsz, én futok, tornázok vele, nem érzeni semmit.

A szálat nem szabad nagyon rövidre vágatni, mert akkor szúrhatja a partnert, mert merevebb, keményebb úgy a vége. Nekem ezért hosszabbra hagyta az orvos, és így a partnerem számára egyáltalán nem érezhető.

Semmi mellékhatása nincs: nem híztam, nem lettek pattanások, nem fáj a fejem, abszolút semmi.

Szóval nyugodt szívvel ajánlhatom, kényelmes, nem kell vele egyáltalán foglalkozni és a legbiztonságosabb módszer.(orvosom szerint olyan, mint a sterilizáció)

2013. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes véleményed.

Én a jövő héten megyek a felhelyezésre,és remélem nekem is pozitív véleményem lesz.

Már jó lenne túl lenni rajta :)

2013. okt. 2. 21:56
 3/5 A kérdező kommentje:
A menses kb. hányadik napján teszik fel?
2013. okt. 6. 13:41
 4/5 anonim válasza:
Szia! Nekem ma írta fel az orvos, úgy mondta, hogy a mensi 4. napján menjek felrakatni.
2013. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Én meg már túl vagyok rajta,végreee.

Kedden rakta fel,akkor nekem a 3. napom volt.

2013. okt. 10. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!