Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyás: vízszerű és nagyon...

Folyás: vízszerű és nagyon sok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek, nem vagyok terhes, állandó partnerem van már negyedik éve.

Ha szexelünk és bennem megy el (régi berögződés miatt sokszor kiveszi az utolsó pillanatban a fogamzásgátló ellenére is), akkor utána "túlcsordulok", és rengeteg visszafolyik az anyagból. Ez a csordogálás egy-két óráig szokott tartani, de 99%-ban hamarabb zuhany alá kerülök, így még addig sem - az a maradék 1% az az eset, amikor nincs meleg víz, és várni kell rá.

Vasárnap hajnalban megébredtünk a párommal, és szeretkeztünk, bennem ment el. Azóta viszont hiába zuhanyoztam már sokszor, a "túlcsordulás" nem múlik el. Vízszerű, nagyon enyhén spermaszagú (de inkább szagtalan) folyásszerűségem van, de szinte folyamatosan, egy köhögéstől vagy egy nehezebb tárgy emelésétől is érzem, hogy jön a "cucc".

Ezelőtt soha nem volt ilyenem, tudtommal semmi fertőzésem nincs.

Januárban voltam rákszűrésen, azt mondták, egy év múlva kell visszamenni, szóval nem találtak semmit.

Páromnak intim piercingje van, volt már, hogy hevesebbek voltunk, és picit felsértett, de akkor az csak egy pár percig vérezgetett, pontosabban még azt se, csak rózsaszín volt, és fájt kicsit. Egy darabig hanyagoltuk a szexet, és elmúlt. De ez most más, nem fáj, és tiszta, mint a víz.

A gondom az, hogy kisvárosban élek, és az SZTK-s nődoki iszonyú balf***, már elnézést. Bunkó, lekezelő, érzéketlen, nem szívesen mennék el hozzá, ha nem muszáj. Magánorvosra viszont nincs pénzem.

Mi lehet ez az egész? Volt már valakinek hasonló? Mindenképpen kell az orvos?


2013. okt. 7. 15:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: most szombaton (12-én) kell megjönnie, és ezelőtt kb. 2 hétig haragban voltunk a párommal, így nem volt szex, előtte csak petting, nem tette be, előtte pedig szintén megvolt, így a terhességet ezért tartom kizártnak.
2013. okt. 7. 15:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vízszerű folyás, vagy bármilyen folyás, ami eltér a normális és addig megszokottól, az utalhat fertőzésre. Nem kell, hogy érezz bármi mást, elég a folyás megváltozása és máris jelentheti azt, hogy fertőzésed van. Vagy felborult a hüvelyflórád egyensúlya. De akár egy ciklusrésznél bekövetkező szervezeti dologról is szó lehet. Megváltozhat olykor a folyás a ciklus bármely szakaszában. Peteéréskor vagy utána pl.

El kéne menni orvoshoz és csináltatni hüvelykenet tenyésztést és megnézetni, hogy kórokozótól van-e. Mert lehet hogy attól.

Nekem volt már fertőzéstől is ilyen és csak szimplán peteérés után is volt már ilyen.

2013. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rákerestem, és mindenhol terhességgel, méhnyakrákkal, peteéréssel vagy méhnyakrákos-fagyasztásos kezeléssel hozták kapcsolatba. Nekem reményeim szerint egyik sincs...

Sosem féltem az orvosoktól, de ennek a hentesnek a gondolatától is rámjön a szorongás. Plusz tanfolyamra járok munkaügyin keresztül, és sajnos sokat hiányoztam már (csúnya tüdőgyulladásom volt a nyáron), ha elkerülhető, akkor nem szeretnék többet.

Esetleg várjak még valameddig, hátha elmúlik? Vagy elkerülhetetlen a doki?

2013. okt. 7. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha fertőzés, akkor ez nem fog elmúlni, akkor muszáj lesz orvoshoz menni. Amúgy nem csak 1 orvos van az SZTK-s rendelésen sem gondolom.

Viszont ha a peteéréssel kapcsolatos, akkor pedig valószínűleg el fog múlni.

Pár napot esetleg várj, ha tényleg nincs módod orvoshoz menni, de ha továbbra sem múlik, akkor elkerülhetetlen lesz az orvos.

2013. okt. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálunk ez az egy nőgyógyász van SZTK-ban :/

Ráadásul sokszor úgy csinálja, hogy ki van írva a rendelés 7-14-ig, de ha dél - fél egykor nincs már senki, lelép... Én eleve fél egykor végzek a tanfolyammal, szóval simán meg tudnám oldani a vizsgálatot utána ELVILEG, de erre az emberre nem lehet számítani, mert lelép. Muszáj az embernek odaülni reggel fél hétre, hogy esetleg bejusson olyan fél 11 körül (az már "hamar végeztem" kategória), mert érkezési sorrenden kívül előbbrevalóak a terhes "brazilok", akiknek "jáj mán' ez lesz a hatodik kaparásom csaje!" (szó szerint hallottam a múltkor ilyet). Azután meg le van ugatva az ember, hogy mit keres ott 10.30-11.00-kor vizsgálaton, mikor ki van írva, hogy 10 előttre kell odamenni vizsgálatra. Ha meg visszaszólok, hogy én hét óta itt ülök, akkor feleselek... Sokszor összevesztem már az orvossal így.

Szóval ilyen állapotok uralkodnak, és ezért is vonakodok kivenni egy "szabadnapot". Na meg ahogy megmondom a végén, hogy igazolást szeretnék kérni arra a napra, egyből jön a hacacáré, hogy ja, hogy ez kellett csak, miért nem ezzel kezdtem. Nem könnyű engem lelkileg kicsinálni, de neki sokszor sikerült már sajnos.

De ha nem múlik el, muszáj lesz elmenni. Még a holnapot megvárom, és ha semmi nem javul, elmegyek, mert aztán meg már délutáni rendelés van, és olyankor ő nem vizsgál, csak időpontosakat meg "sürgős" beteget, hétvégén meg megjön.


Azért nem hiszem, hogy peteérés miatt lenne, mert elvileg a fogamzásgátló pont, hogy a peteérést akadályozza meg... Plusz amikor nem szedtem fél évig, akkor sem volt semmi ilyen tünetem.

2013. okt. 7. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor igen, az más.

Én is szedtem korábban és amikor vizenyős folyásom volt, akkor is éppen azt szedtem és akkor nálam az fertőzéstől volt.

Most már nem szedek és múltkor szintén volt. 2-3 napig tartott, de voltam orvosnál és nem fertőzéstől volt. Amúgy se előtte, se utána nekem se volt még ilyen.

De amúgy a fertőzés sürgős esetnek minősül, tehát akár mehetsz a délutáni rendelésre is.

Legalább is nálunk annak veszik, csak az időpontosokat ki kell várni. De egyébként még aznap fogadnak.

2013. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont múlt heti sztori, hogy mi a sürgős az orvosunknak, és mi nem: unokatestvérem 19 éves, és sosem volt semmi panasza, most meg fehér, túrószerű, darabos folyása lett. Nincs túl jóban az anyjával, így tőlem kért tanácsot pánikba esve. Nekem ez elég egyértelműen gombának hangzott, mondtam neki, irány a doki. El is ment szegény még másnap, pont délutánra esett a rendelés, de kutya helyett elzavarta szinte, hogy az várhat másnapig, nem hal bele... Sürgősnek szerintem a vetélés számít nála, és kifújt :/
2013. okt. 7. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!