Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati citológia...

Nőgyógyászati citológia leleten volt valakinek ilyen irva? Többi lent

Figyelt kérdés
az van a leleten,hogy értékelhető,de nagyfokú vérzés. Ez mitől lehet? Az orvos azt mondta,minden rendben,P2 lett. De lett valakinek ilyen? Ez nagy baj?
2013. okt. 16. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Amivel levette a kenetet, az egy ilyen kis sörtékkel rendelkező eszköz.Ezt bedugja a méhszáj nyílásába és ott meg kell forgatni, azaz sebzést csinál, amiből vérzés van. Nekem utána a bugyimon is volt, hogy volt már vér , másik szűrésnél meg nem. Mindig ugyanaz a nőgyógyász veszi le, ahogy sikerül illetve attól is függ, hogy a ciklus melyik fázisában megy az emberlánya rákszűrésre. A menzesz előtti időszakban puhább, vérzékenyebb a méhszáj is. Ez nem kóros eltérés a leleten.
2013. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A lelet értékelhető és elegendő mintát tartalmazott, nem kell (azonnal) megismételni. Eredménye: P2. Ha nem betegség vagy menstruáció okozta a vérzést, akkor kizártak /-nak pár dolgot. Valószínűleg 3 vagy 6 hónap múlva ismételni kell a levételt, nem gond. Nem tudom mennyi idős vagy, de még P1 is lesz/lehet. Aggodalomra nincs ok. (nekem 17 éve P4 lett, most P1) Szóval ez egy jó eredmény!
2013. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha P2 lett, akkor miért kellene 3-6 hónap múlva megismételni?

Ez teljesen jó eredmény.

2013. okt. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem,nem kell ismételni,azt mondta az orvos 1 év múlva menjek.
2013. okt. 17. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!