Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a fene van velem? Okozhatja...

Mi a fene van velem? Okozhatja a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kis segítség kéne, mert nem értem mi történik velem!


Dienille fog.gátlót szedtem több mint egy évig, de mellékhatások jelentkeztek: hányinger, rossz közérzet, áttöréses vérzés, mellfeszülés, depresszió. Most már 5 napja Deciora-t szedek, de a depresszív tünetek nem akarnak elmúlni! Tegnap kétszer kaptam sírógörcsöt a semmin, mindent az égvilágon túlreagálok, legtöbbször sírhatnékom van ok nélkül, nagyon sötéten látom a jövőt, satöbbi. Ezek nagyon nem jellemzőek rám!


A kérdésem, hogy mennyi idő kell ahhoz,hogy a régi fogamzásgátló okozta tünetek elmúljanak? A helyzetet bonyolítja, hogy az elmúlt 3 hónapban túl sok minden történt velem, tehát érzelmileg egyébként is megviselt vagyok, de azért ettől még nem kéne úgy éreznem, mint tegnap, hogy elmegy a józan eszem...



2013. okt. 20. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkettő kombinált fogamzásgátló, Ösztrogén és progeszteron tartalmú. Igaz más-más arányban tartalmazza őket. Lehet,hogy egyiket sem bírod. A következő menzeszig meg kéne,h szűnjön a panaszod. (Persze lehet,hogy semmi köze hozzá a gyógyszernek.)Akkor érdemes,leállni velük és megfigyelni,hogy a szedés nélkül is jelentkezne-e a panaszok. Ha nem el kell gondolkodni rajta,h nem bírod a kombinált fogamzásgátlókat.
2013. okt. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, okozhatja, viszonylag gyakori mellékhatás.

Tanácsos lett volna egy kis szünetet hagyni a lét gyógyszer között, hogy "ne follyanak össze" a mellékhatások.

Szerintem is maximum a levél végéig várj, ha addig nem múlik el, akkor hagyd abba.

Én ezek után már nem nagyon próbálnék ki másfajtát, de te tudod.

2013. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!