Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Be merjek venni ma 3, vagy...

Be merjek venni ma 3, vagy akár 4 500 mg-os rágótablettás C-vitamint? (késleltetni szeretném a menstruációm)

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a C-vitamin pár nappal késleltetni tudja a menstruációt. Nekem pénteken, vagy szombaton jönni meg, de ezt el szeretném kerülni és csak pár nappal szeretném odébb-tolni a menstruációm első napját.(3-4 nap) Interneten láttam hogy többeknél is bevált ez a módszer. Citromot szerettem volna enni, de sajnos nincsen itthon, ma meg nincs lehetőségünk venni. De van itthon 500 mg-os rágótablettás C-vitaminunk. Láttam az egyik gyakorikérdéses bejegyzésnél hogy ha rágótablettát használok a C-vitamin adagoláshoz akkor 2000 mg-ot vegyek be belőle, amit én soknak találtam, ugyanis anyukám mesélte hogy ha sokat veszünk be belőle abból nagy baj lehet. 16 éves lány vagyok. Szerintetek mennyit kellene bevennem?

2013. okt. 23. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Semmi bajod nem lesz tőle. Max kicsit adsz a nátha ellen. Ha pedig megjön, így jártál:))
2013. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rövid távon nem lesz semmi baj, ha nagyobb mennyiségű C-vitamint szedsz, mert amit a szervezeted nem használ fel, egyszerűen kipisiled. Ha évtizedeken keresztül szedsz 1000 mg-nál nagyobb mennyiséget naponta, akkor az hosszú távon okozhat vesekövet.
2013. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ha nem is lesz hatással a menstruációdra, legfeljebb erősíted az immunrendszered és az mindig jól jön!
2013. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nem lesz tőle semmi bajod. Én 4000 mg C-vitamint szedek minden nap. (4x1000mg)

És amúgy nem okoz vesekövet, ez hülyeség... :DD

2013. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én is csak olvastam valahol, hogy ha évtizedekig 1000 mg-nál nagyobb mennyiséget szed valaki, akkor van esély vesekőre, de azt nem tudom, hogy tényleg igaz-e. Viszont rövid távon nem biztos, hogy nem árt a 4500 mg!
2013. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha ma meg holnap, és még talán pénteken is 2000 mg-ot veszek be, akkor annak semmi mellékhatása nem lehet? (hányás, fosás, émelygés, bármi)
2013. okt. 23. 12:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan megfázáskor emelt adagban szedik a C vitamint. Egyébként ki tudja, a te szervezeted miként reagálná le ? Nem általánosak az általad leírt mellékhatások különben.
2013. okt. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ja és még annyi, hogy már egyszer be volt gyulladva a vesém
2013. okt. 23. 12:27
 9/11 A kérdező kommentje:
akkor mik a lehetséges mellékhatások?
2013. okt. 23. 12:28
 10/11 anonim válasza:
43%
Nem lesz semmi bajod.
2013. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!