Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trichomonas? Nőgyógyász?

Trichomonas? Nőgyógyász?

Figyelt kérdés
sztk-ban kezeltek gombás fertőződéssel, de nem vizsgáltak meg rendesen. már kétféle gyógyszert is szedtem, de a panaszok/tünetek nem múlnak. nyilván MÁS bajom van, NEM gombás hüvelyfertőzés. utána néztem egy kicsit, saját megállapításom szerint trichomonas. viszont péntek van, legközelebb csak hétfőn lesz orvos, addigra meg már MENSTRUÁLNI fogok... úgy nem lehet vizsgálni. a panaszaim borzalmasak. mit tegyek? vérzéssel egyáltalán nem lehet orvoshoz menni? és ha a menszesz végére súlyosbodik a fertőzés? bármi is ez, már 1,5-2 hete fenn áll...

2013. okt. 25. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha hétfőre már meg fog jönni, akkor kezelni is csak 1-2 napig tudod magad. Trichomonasra egyébként én mindig Klion kúpot és/vagy tablettát kaptam. De otthoni szerekkel szerintem azt nem tudod valami jól kezelni..


Mit kaptál amúgy eddig? És mik a tüneteid, amiből trichomonasra tippelsz?

2013. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet megvizsgálni menstruáció közben, és általában a kezelést sem lehet menstruáció közben alkalmazni. Max annyit segíthetsz magadon, hogy a vérzés közben probiotikus (pl Ellen) tampont használsz, ami baromi drága ugyan, de talán kissé karbantartja a tüneteidet. A vérzés után doki.
2013. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! enyhén duzzadt szeméremajkak, a belsőbb részeken intenzív pirosság, nagyon érzékeny, és hát folyás is van, ami alapján hüvelyfertőzést állapítottak meg (csak ránézésre, nem vizsgált meg! látta a gépen, hogy az már többször volt, és gondolkodás nélkül elkönyvelte ezt is annak...). olvastam, hogy a trichomonas fehéres, zöldes-sárgás folyással jár, ami gyakran habos... nem vagyok orvos, de mintha valami ilyesmit tapasztalnék. illetve a külső gyulladás is erre utal. alhasi fájdalmaim is vannak, tehát nyilván valami belső gyulladás is van. pánikolok!! :(
2013. okt. 25. 10:26
 4/8 A kérdező kommentje:
GOMBÁS hüvelyfertőzést* (rosszul írtam)
2013. okt. 25. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit írsz, abból csak a gyulladás jött le nekem, de nem feltétlenül trichomonas. Amikor nekem az volt, akkor borzalmasan viszkettem, jellegzetesen tényleg habos és zöldes volt az a folyás, illetve a pisim is csípett.
2013. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! az lehetséges, hogy mégis gombás fertőzés? annak ellenére, hogy nem hatottak a gyógyszerek?
2013. okt. 25. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Kétlem. El kéne küldeni tenyésztésre, és rögtön kiderülne, de ez vagy baktériumos, vagy trichomonasos fertőzés, de lehet vegyes is. Elküldeném a halálba azt a nőgyógyászt, akihez kétszer mentem vissza és nem vett mintát tenyésztésre :( Szerintem hagyd ott.
2013. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt trichomonas és nem volt annyira egyértelmű habos meg zöld. Inkább sárgás volt, és volt benne egy picike zöldes árnyalat, talán.
2013. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!