Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum+Lactofeel+antibio...

Antibiotikum+Lactofeel+antibiotikumos kúra után Protexin Candid probiotikum? Így elkerülhető a gomba?

Figyelt kérdés
Bakteriális vaginózis miatt kaptam 4 doboz antibiotikumot (kilon,travid-richter),félek hogy ezután meg gomba tulajdonosa leszek :/ szerintetek? köszi a válaszokat!
2013. okt. 25. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem után, közben. A protexin candid-plus-t ha jól emlékszem, szájon át kell szedni, szal nyugodtan tolhatod az antibiotikumszedés közben is, hogy támogasd a jó bacijaid a túlélésben. Ezen kívül, ha az antibiotikum nem hüvelyi, hanem tablettás, akkor mehet a lactofeel is végig. Jó nőgyógyász esetleg gomba elleni szájon át szedhető kapszulát is adna ilyen kúrához.
2013. okt. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Addig nem kéne gomba elleni gyógyszert szedni,amíg nincs panaszod,nem állapítanak meg gombát,tehát megelőzésre. Az azért nem cukorka.
2013. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem is gyógyszer,hanem probiotikum..
2013. okt. 25. 13:30
 4/8 A kérdező kommentje:
elsőnek: de miért szedjem be amikor az antibiotikum megöli az összes jó/rossz bacit ...ha beveszem az antibiotikumot utána mondjuk 2 órával a probiotikumot ,annak nem sok értelme van,mert az antibiotikum egyből felrúgja a probiotikumot is..nem? legalább is én így gondolom,amúgy köszi a választ!
2013. okt. 25. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszra írtam a gyógyszert,nem a probiotikumra.
2013. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha egyetlen szem antibiotikum beszedése megölné azonnal az összes bacidat, nem kéne hetekig szedni!

A probiotikum szedése az antibiotikum közben arra jó, hogy a fogyatkozó flórádat addig is megerősítse, a túlélő baktériumaid az antibiotikum szüneteiben addig is megerősödjenek, így legalább nem zéró flórád lesz addig sem. És a kúra után is szedni kell egypár napig legalább még, hogy visszaerősödjön teljesen.

2013. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: pedig a felelős dokik ilyen hosszú antibiotikumkúra esetén igenis szoktak adni megelőzésre gomba elleni gyógyszert. Ezt nem az ujjamból szopom ki, hanem én is kaptam, mikor egyszer durva antibio kúra kellett. A gomba iszonyú alattomos tud lenni és néha nagyon nehéz kiirtani, főleg, ha a belek és a vagina normál flórája mellette annyira legyengül, mint egy hosszú antibio kúra alatt.
2013. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!! :)
2013. okt. 25. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!