Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan győzzem meg a barátnőme...

Hogyan győzzem meg a barátnőmet, hogy 30 évesen már illene elmenni először az életében nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Állítása szerint soha semmilyen panasza nem volt.


Hiába mondtam neki, hogy ez nem panaszfüggő dolog.

Igenis egy nőnek, ha már nemi életet él, el kell járnia néha rákszűrésre.


Tagadja, hogy félne a dologtól.

Mindig azzal jön, hogy miért menne ha nincs panasza?


Meg hogy ha majd terhes lesz ráér.


Ja, akkor egy éven belül elmehet annyiszor amennyi kimaradt neki az elmúlt 15 évben...


Partnere is volt már 5-6 és fogamzásgátlót is szedett évekig.

Szerinte ne vészmadárkodjak...



2013. nov. 3. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Ne szexelj vele, amíg fel nem mutatja a bizonyítékot a szűrésről.
2013. nov. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig fontos lenne. Például a méhnyakráknak csak akkor vannak észrevehető tünetei, amikor már régen késő.
2013. nov. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
De akkor a fogamzásgátlót ki írta fel neki? Nőgyógyász is csak akkor írja fel ha megvizsgálta a barátnődet.
2013. nov. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előző válaszolóhoz. Ki írta fel neki a fogamzásgátlót? Azt első alkalommal nőgyógyász írhatja fel.
2013. nov. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért az tényleg jó kérdés, hogy az orvos mégis hogy írta fel úgy, hogy sosem vizsgálta meg? Rákszűrést azért illene végezni a tabi felírás előtt..


Egyébként próbáld meg elmagyarázni, hogy egy SZŰRÉSNEK mi a lényege. Szűrni olyan betegségeket lehet, amiknek van olyan stádiuma, amikor nincs panasz, de a betegség már fennáll, és az ebben az időben történő felismerés javítja a beteg túlélési esélyeit.

A méhnyakrák pl. 100%-ban megelőzhető lenne a rendszeres szűréssel, ezzel szemben évente félezren halnak meg benne Mo.-n.

Próbáld meg megértetni vele, hogy ha már tünete van, akkor b.hatja.

Ha időben észreveszik, akkor kimetszenek egy kicsit a méhszájából és ennyi, ha meg későn megy, akkor ugrik a méhe, meg lehet az élete is.


Ha ezt nem képes vki felfogni, az iszonyatosan buta ember lehet.

Mellékesen megjegyzem, hogy láttam már 34 éves nőt a patológián méhnyakrákkal.

2013. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként akiről szó van, ő ki neked?

Mármint a párod vagy csak egy barátnő?

Mert ha a párod, akkor tényleg be lehet vetni az "addig nem fekszünk le" témát.

Elég gyerekes megoldás, de hát ha észérvekkel nem lehet meggyőzni...

2013. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szerzett valahonnan receptet ismerős által és évekig szedett.


Lány vagyok én is, szóval úgy barátnőm.

2013. nov. 3. 14:57
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Hát ha ennyire tiltakozik, nem fogod tudni meggyőzni.

Szerintem sem egészséges, ha nyitogatják az embert, meg tudom őt érteni. De azért PH-tesztet csinálhatna otthon, vagy kenetdiagnosztikát, 1500 Ft-ba kerül magánorvosnál, és csak egy pálcával kell mintát venni a hüvelybemenetről. Már csak a partnerek miatt is....

2013. nov. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég felelőtlen a barátnőd, de nekem is van néhány hasonló korú barátnőm van, akik évek óta patikába járnak kunyerálni egy havi gyógyszert. Orvost még talán soha nem láttak, mert minek. Mondjuk ők olyanok is, a lakásuk is egy szemétdomb, a saját egészsége se érdekli. Az én ilyen ismerősöm egyszer volt eddig dokinál, csak mert olyan durva székrekedése volt, hogy azt hitte a méhe fáj. Megijedt és ment orvoshoz. Szóval a barátnőd is gondolom menne, ha fájna valamije. Csak tényleg az a baj, hogy ha már fáj az már elég késő tud lenni néhány esetben. Esetleg beszéld rá, hogy menjen veled éves vizsgálatra, ennyiszer bőven kibírná az egészet. Próbálj hatni a lelkiismeretére, hogy felelőtlenség amit csinál, mennyi nőgyógyászati betegségnek alig van tünete és mégis fertőznek.
2013. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom, egy 28 éves várandós nő elment a dokihoz, mivel véres váladék folyt a hüvelyéből. Kiderült, hogy utolsó stádiumú méhnyakrákban szenvedett, a babát megszülte és ott helyben eltávolították a méhét, rá 2 évre (idén, 3O évesen) meghalt, maga mögött hagyva egy 5 és egy 2 éves kisbabát. Szóval ilyen is van... A barátnőd meg felelőtlen, jó lenne ha tudná mivel játszik.
2013. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!