Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati rákszűrés ideje...

Nőgyógyászati rákszűrés ideje menses előtt 1 héttel még jó?

Figyelt kérdés
Szóval úgy kaptam időpontot,hogy a mensest követő 3. héten,szóval a ciklus 21. napjára, ez igy még jó lesz? Volt,aki ilyenkor ment?
2013. nov. 5. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hogy jó. Előtte 2 napig viszont ne éljetek nemi életet.
2013. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Menzesz alatt, illetve közvetlenül menzesz elmúlása után nem jó rákszűrésre menni. Illetve előtt való 2 napban valóban nemi életet sem ajánlatos élni.

Mert ezek mind hatással lehetnek az eredményre.

De ugyanez vonatkozik pl. hüvelyi irrigálásra. Azt sem ajánlott előtte. Ha esetleg szoktál.

Szóval amit kaptál időpontot, az még teljesen jó.

2013. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy mielőtt megjön,napokkal barna folyásom van,mi van,ha már akkor elkezdődik?? Akkor nem lesz jó a mintavétel,ugye?
2013. nov. 5. 09:53
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Nem lesz jó. És alap,hogy akár nőgyógyászati rákszúrésre ,akár emlő rákszűrésre a menzeszt követő 1 hétben, 10 napban célszerű menni(miután már biztosan elmúlt a vérzés),mert az eredményt ilyenkor befolyásolják legkevésbé a hormonok.
2013. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utánanéztem,a ciklus 10-23 napján belül a legalkalmasabb menni. Én még elvileg beleférek.
2013. nov. 5. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!