Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-t diagnosztizált a...

PCOS-t diagnosztizált a nőgyógyászom, de csak fogamzásgátlót írt fel. Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés
Ultrahangos vizsgálat közben több cisztát is talált az orvos, emellett erősebben szőrösödöm,és elég sokat izzadok. Felírta a Dienille fogamzásgátlót, de mióta szedem egyáltalán nincs vérzésem (igaz, a szőrösödés mérséklődött). Visszamentem,hogy nincs vérzésem, de mivel nem tervezek egyelőre gyermeket, nem hajlandó további vizsgálatokra elküldeni, hanem inkább felírta a Dienille helyett a Yangee-t. Sokat olvastam a PCOS-ról, így tudom, hogy ez a betegség további vizsgálatokat igényel. Keressek másik nőgyógyászt vagy inkább egyből endokrinológust? 22/L Köszönöm.

2013. nov. 8. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj endokrinológushoz. Nekem is ez volt, végül nekem a mozgás, meg a diéta segített. De nekem nem volt annyira súlyos. De mondta, hogy ha súlyos lenne, akkor van valami gyógyszer, ami segít.
2013. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább vizsgáltasd ki magad és menj tovább endokrinológushoz.

Amúgy én is szedtem egy pár hónapig a Dienille-t és nekem se volt tőle vérzésem, át is írták másikra.

Mondjuk nekem nem voltak problémáim egyébként, mint neked. Ezt csak a tapasztalat miatt írtam le.

2013. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a tünetekre kaptál gyógyszert a nőgyógyásztól, egy endokrinológus pedig magát a betegséget kezelné

háziorvostól kérj beutalót és menj endokrinológushoz, ne akkor kezdj el ezen dolgozni, amikor már babát szeretnél, mert viszonylag hosszú a kezelés

2013. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a nődokik szokása, pedig célravezetőbb az okokat megkeresni, hisz akkor magától rendbe jön minden, ha kikezelik őket, nem kell gyógyszerekkel terhelni a szervezetet.


Csökkentsd a szén-hidrát beviteledet és mozogj rendszeresen.

2013. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ma beszéltem is a háziorvossal, aki végre foglalkozott a problémáimmal, kaptam beutalókat endokrinológiára, de azt javasolta, hogy inkább menjek magánrendelésre, mert különben 4-5 hónap a várakozási idő mindenhol. :(
2013. nov. 8. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, sajnos igazat mondott, nagyon kevés az endokrinológus
2013. nov. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondja a háziorvos. Viszont szerintem antibébit szedve nincs is értelme hormonvizsgálatot végezni, szóval lehet, hogy abba kellene hagyni és pár hónap után vizsgáltatni magad, mert most egy hamis eredményt kapnál csak.
2013. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!