Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok mondani pár házi...

Tudnátok mondani pár házi praktikát a menstruációs görcsök enyhítésére?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és 2,5 éve menstruálok. Csak az első napon szokott görcsölni a hasam.

Mikor megjött( és utánna kb. 1,5 évig) kicsit sem görcsölt a hasam. Most viszont kb. 1 éve nagyon szokott fájni. Több gyógyszert is be kell vennem, h elmúljon.

Már próbáltam az algoflex M-et, és a buscopant is, ezekből egyik sem hatott. A sima algoflexet, és algopirint is próbáltam, ezektől is cs 2 óra alatt csökkent a fájdalom, de nem mult el cs kevésbé fájt. Nem rég felírt a háziorvosom is egy gyógyszert, ennek most nem tudom megmondani a nevét ( majd leírom hozzászólásban)azt még cs egyszer használtam, hát az sem hatott nagyon, cs kevébé fájt.

Már hallottam a cickafark teáról, és a vizes palackról is, ezeket még nem próbáltam.

Lécci akinek volt ilyen és/vagy akinek vannak praktikái az irjon!

Előre is köszönöm!:) és bocs ha elírtam a gyógyszerneveket.



2013. nov. 9. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez segitett: algoflex m- et veszek be gorcsoldo teaval, az alhasamra forro vizes borogatas es fekves,oldalso helyzetben,a labam felhuzva. Arra figyelj viszont,hogy a borogatas semmikepp ne huljon ki,mert akkor felfazol.
2013. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melegh vizes palackot,vagy törölközőt tegyél a hasadra,az jó szokott lenni.Állítólag a málnalevél-tea is hatásos.
2013. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ligetszépe olaj, vagy Allithera kapszula segíteni fog. Csak rendszeres szedés esetén használ.
2013. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Cataflam-ot, vagy Apranax 550mg-ost próbáltad már?

2013. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A cataflam-ot írta fel az orvosom. mint irtam még cs egyszer használtam, és nem igazán hatott cs enyhébb lett
2013. nov. 10. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél be belőle 2 szemet egyszerre, nekem így használt már. De egy nap max. hármat.

Ha ez sem segít, akkor próbáld ki az Apranaxot, évek óta nálam ez a nyerő.

2013. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mind a cataflamot, az algoflexet és az apranaxot a menzesz ELŐTT 2 nappal kell elkezdeni szedni ahhoz, hogy hasson! Így működik, kár, hogy az orvosod nem említette. Ha nem pontos a ciklusod, akkor az első nap kell bevenni a cataflamot nospa fortéval együtt! Így létrejön a fájdalom, de el fog múlni pár óra alatt. Ha a menezesz előtt elkezded szedni, akkor a fájdalom ki sem alakul, mert a gyógyszer a fájdalomért felelőd anyagok létrejöttét blokkolja.
2013. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!