Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amikor az üzemorvos kér...

Amikor az üzemorvos kér nőgyógyászati igazolást és tüdőszűrő leletet, akkor a nőgyógyász abban az esetben is megvizsgál, ha még szűz vagyok, nincs semmilyen panaszom és csak az igazolás miatt mentem el?

Figyelt kérdés

Amennyiben ilyenkor is megvizsgál, akkor mire számítsak?

Mennyi időbe tart maga a vizsgálat és mit csinál?


2013. nov. 12. 16:46
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
59%
Mire fől kér nőgyógyászati vizsgálatot az üzemorvos?
2013. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Természetesen megvizsgál, de ha elötte szólsz, hogy még szüz vagy, akkor megfelelöen kiméletesen. Félni nem kell, nem annyira rossz, csak kellemetlen kicsit (kb mint a fogorvosi ellenörzés)
2013. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

November végén kell menni üzemorvoshoz, és amiket vinni kötelező:

- tüdőszűrésről papír (mindenkinek)

- nőgyógyászati papír (nőknek)


Egyébként pedagógusi munkakörben dolgozom. Az éves üzemorvosi vizsgálat lesz most e hónap végén, és oda kérik ezeket a papírokat.


Nem tudom, a nőktől miért kérnek nőgyógyászati papírt?

A tüdőszűrőt még megértem, hiszen közösségben dolgozom, a légzéssel lehet fertőzni.

De nőgyógyászati papírt mi jogon kér? (Ez már annyira magánügy, de hogy tudnám kikerülni anélkül, hogy ez miatt nehogy alkalmatlannak nyilvánítsanak?)

2013. nov. 12. 16:59
 4/21 anonim ***** válasza:

Mivel elég sok nögyógyászati fertözésed lehet(ne), ami adott esetben a többieket is megfertözheti, ezért kernek ilyet is.

Mellesleg semmivel sem "magánügyebb", mint bármilyen más vizsgálat.

2013. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ahhoz, hogy valakit megfertőzz "nemi úton", ahhoz olyan kontaktusba kellene kerülni.


Ezt pedig kikérem magamnak...


Ugyanis miért nem küldenek bőrgyógyászatra?

Ezek alapján lehet nem látszódó, de fertőző bőrbetegségem, vagy éppen lappangó, amivel valóban veszélyt jelentenék az adott közösségre, de a lényeg az, hogy intim területen minden rendben legyen...


Ugye érted, mire célzok, kedves legutóbbi válaszadó?

2013. nov. 12. 20:26
 6/21 A kérdező kommentje:
Vagy ugyanazzal az ürüggyel, hogy ez a nők egészségének érdekében van, a férfiakat miért nem kötelezik prosztatavizsgálatra?!
2013. nov. 12. 20:27
 7/21 anonim ***** válasza:
Nézd, ha pedagógus vagy, az azt jelenti, hogy minimum 22-23 éves lehetsz. 23evesen szuzen is illik évente rakszuresre menni, sajna a HPV nem válogat, már olyan elterjedt, hogy akár egy nyilvános wcben osszeszedheted. ezt a dokim mondta, nem én találtam ki. és sztks orvos, tehát nem a saját zsebe miatt fenyeget, hogy bajom lehet ha kihagyom az évenkénti szurest. Szóval ha az uzemorvos elküld, jól teszi. A saját jól felfogott erdeked elmenni. Sokkal egyszerubb tulesni rajta, mint kiskaput keresni. A férfiakat tipikusan csak 50-60 körül kezdi érinteni a prosztatarak, míg minket már sokkal fiatalabb korban veszelyeztet a mehnyakrak. Elvileg borgyogyaszhoz is kellene küldenie,engem küldtek (szintén pedagógus).
2013. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én is tanár vagyok, viszonylag kezdő(6. évem ez)tőlünk ilyet még nem kértek. A hpv nagyon-nagyon fertőző, már szinte mindennel terjed. Elkaphatod a wc-n, strandon főleg. Ennek igazából akkor lenne jelentősége, ha egy wc-t használnátok a gyerekekkel, de gondolom ez nem így van. Ezek a dög vírusok nagyon ellenállók:ha pl vki nem mos kezet pisilés után, te mész,megfogod a kilincset, elmész te is pisilni, s jön a szokásos procedúra...máris ott a vírus...Sztem ezért kell. Nekem egyszer a strandtól lett nagyon brutális állapotban a méhnyakam a hpv miatt(tuti, mert utolsó szűrés oké volt, azóta meg nem voltam senkivel)hála Istennek fél év alatt regenerálta magát a szervezetem. Szóval nem játék, nézesd meg

magad!!!!

2013. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A "nemi úton" fertözést nem írtam, hanem azt, hogy lehet fertözésed, és azt átadhatod másoknak. Ehhez NEM kell nemi kapcsolat (ellentétben a közvéleménnyel), hanem elég pl. a közös WC-használat - és az gondolom, veled is elöfordul, hogy el kell menned WC-re!!!!
2013. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

A nőgyógyászati papírt hülyeség,és igazságtalan,tanítatni megy a kérdező,nem sexelni úgyebár,ezek alapján meg simán a férfiaktól is lehetne kérni urolgia papírt.


Igen ha elmész nőgyógyászhoz megvizsgál,hacsak nem sikerül egy olyat találnod én még középsuli után jártam így aki simán kiállít egy papírt hogy szűz vagy.Ha elmész dokihoz mond meg neki hogy szűz vagy és hogy munkahelyhez kellene igazolást kérned.És jobb ha női orvoshoz mész.


Ezen kiakadok,mindig a nőket szívatni.

2013. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!