Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig érdemes várni?

Meddig érdemes várni?

Figyelt kérdés

Januárban abbahagytam a fogamzásgátlót, mert nagyon magas volt a vérnyomásom tőle, állandóan fájt a fejem, és sokat is sírtam...Júliusig minden rendben volt, aztán augusztusban nem jött meg időben.

Kimaradt egy hónap, utána másfél hónapig megvolt végig. Elmentem sztk-s rendelésre, nem találtak semmit, illetve be akarták bizonyítani, hogy én bizony elvetéltem, mikor nem is voltam terhes...

Utána elmentem magándokihoz, aki megállapította, hogy pco-s jelegű a petefészkem.

Azt mondta, várjunk 2 hónapot. Szeptemberben megjött 21-én, októberben is 21-én, i9gaz, hosszabb volt, mint szokott.. Most megjött november 6-án is.


Visszamentem, azt mondta, a petefészkem még mindig olyan, tekintsük ezt a novemberi vérzést cikluson kívülinek és még várjunk, nem ad gyógyszert, hátha rendeződik magától.


Meddig lehet ezzel várni? Nem kellene az inzulinrezisztenciát vizsgálni, meg endokrinológushoz menni? Akinek ilyen baja van, mennyit várt vele a doki?


2013. nov. 23. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Magándokinál voltál, aki arra gyanakszik, hogy pco- vagy. Ez a policisztás ovárium. Ez manapság nagyon sok nőnél jön elő. Azt nem írtad, mik a külső jelek. Túlsúly, fokozott szőrösödés. Szerintem egy kicsit várjál, hátha rendeződik a mensesed, de ha borzasztóan aggaszt, valóban kérjél teljes kivizsgálást. A magándoki adhat beutalót endokrin kivizsgálásra, és esetleg vércukor vizsgálatra.
2013. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia!


Köszi a választ. Tisztában vagyok vele, hogy mit jelent ez a betegség, azért is kérdeztem, hogy meddig várjak?


Azt mondta, ha továbbra is megjön cikluson kívül, akkor azt gyógyszeresen rendezni kell, amúgy márciusig nem kell visszamennem. Ez így nagyon sok szerintem.

Jobban tetszene, ha küldene vérvételre, meg ilyesmi. Amúgy azt mondják, nagyon jó doki, de azért az elég furcsa, hogy a "természetre" akarja bízni, hogy őt idézzem.

2013. nov. 23. 21:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Külső jelek nincsenek, kivétel: hajhullás. Az ultrahang mutatta ki.
2013. nov. 24. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!