Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mintha egy lufi fújódott...

Anika73 kérdése:

Mintha egy lufi fújódott volna fel bennem. Az orvos szerint (petefészek) ciszta. De olyan nagy, hogy én is ki tudom tapintani. Létezhet ilyen? Milyen gyorsan és meddig nőhet és mitől lett hirtelen ilyen nagy, mi bajt tud okozni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 28. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs rajta a leleteden a pontos méret?

Nekem is volt, 10 cm-es, de pontosan rajta is volt a leleten. Nekem másfél hónap alatt nőtt meg ennyire. Ahogy kiderült, már azon a héten be is kellett feküdnöm a kórházba a műtétre.

2013. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az enyém picit nagyobb jövő héten megyek kórházi kivizsgalasra. a helyi orvos szerint rám is műtét vár. nagy műtét hosszadalmas gyógyulás ?
2013. nov. 29. 07:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nagy, megcsinálták, már aznap felkeltem, következő nap haza is mehettem. A műtét utáni héten már dolgoztam.

Kb. 3 hét volt mire teljesen minden kényelmetlenség megszűnt. (Én irodában dolgozom, de ha valaki fizikai munkát végez, akkor azt még nem szabad. Úgy tudom 4 hét táppénz jár.)

2013. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kitty1977 ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az 5 cm-nél nagyobb cisztákat már kioperálják, mert megcsavarodhatnak. Nekem is volt laparoszkópiás műtétem, valóban nagyjából 3 hét a felépülés. Ha gondolod írj privátban, szívesen leírom nálam hogy zajlott, tudom mennyi kérdése van ilyenkor az embernek. Kitartást.
2013. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6 cm- es volt az egyik vizsgálaton, majd 10 nappal később már nem volt ott. Közben nem jött meg és nem is éreztem semmit. Pár évvel korábban volt egy 4 cm-es es azt sem éreztem, amikor eltűnt. Amúgy a petefészek ciszta viszonylag tünet mentes volt, ha magas sarkúban siettem, akkor érzékeny volt, vagy ha hirtelen lehajoltam picit szúrt. A ciklusomat is kitolta kb. 40 naponta jött meg, es a premenstruációs tünetek hosszabb ideig tartottak( puffadás, mellfeszülés stb)
2014. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!