Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más nők hogyan kezelték ezt a...

Más nők hogyan kezelték ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Inkább egy kis megnyugvást keresek és olyan embereket, akik hasonló cipőben járnak. Három hónapja voltam nőgyógyásznál, mivel stabil kapcsolatban élek szerettem volna tablettát szedni. (17 éves vagyok) Mivel édesanyámnak volt trombózisa, elküldtek egy vérvizsgálatra a hematológiára. Ma voltunk a Párommal az eredményért.

Kiderült, hogy anyai és apai ágról is örököltem a trombózisra való hajlamot. Továbbá vérzékenységet állapítottak meg. A doktornő azt mondta, hogy ez nem játék, legyen mindig nálam a papír, ami ezt bizonyítja, hogyha baleset történne és magamtól nem tudnám elmondani, akkor az irataim közt megtalálják.

Ez a kisebb dolog, ami aggaszt. A másik az, hogy ha terhes leszek végig véralvadásgátlót kell szednem és nagyobb esélyem van sikertelen terhességekre. Ez szíven ütött. A korom ellenére, elég családcentrikus vagyok és majd minél hamarabb szeretnék babát. Nagyon rámijesztettek. Mivel fog ez járni? Veszélyeztetett terhes leszek? Nem lesz kockázatosabb természetes úton szülni?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2013. dec. 3. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem az orvostól kérdezed meg? Ő tud erre szakszerű választ adni, nem az ide írogató laikusok.
2013. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert lányos zavaromban elfelejtettem. És az érdekel, hogy az mit mond, aki ezt tapasztalta már.
2013. dec. 3. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

LMWH-t(kis molekulatömegű heparin) kell használni bőr alá fecskendezve a várandóság alatt.Ahogy halad a tudomány,lehet addigra szájon át szedhető gyógyszerrel is megoldhatóvá válik.

Való igaz, hogy a meddőségek és vetélések egy részét trombózisok okozzák a méhben.Ilyenkor is szoktak lmwh-t javasolni a fogamzás érdekében.

2013. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

uhhh..az igen :/

köszönöm a választ!

2013. dec. 3. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából nem kellene fogamzásgátlót szedned, hanem gumival védekeznék a helyetekben.
2013. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez miatt nem is szedhetek. Nem is fogok. De nem ez volt a kérdés :/
2013. dec. 4. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!