Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első menstruáció?!

Első menstruáció?!

Figyelt kérdés
13 éves vagyok.Eddig elutasítottam a menstruálást,mert undinak gondoltam,viszont mostmár beletörődtem.Eddig még nem volt meg,viszont ma reggel mikor felkeltem elmentem wc-re és láttam,hogy egy nagy barnás-pirosas folt van a bugyimban,és kicsit átázott.A papír viszont nem volt olyan.Átcseréltem a bugyit,de egy idő múlva ott volt megint egy kicsi folt,és a wc papír is olyan volt.Raktam be betétet,egy már tele is lett,ilyen barnás színű.Szerintetek ez már a menstruáció?Vagy valami előjel?

2013. dec. 15. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Ez a menstruáció. Olyan,hogy véres előkel nincs. Vérzés csak betegség, illetve menzesz miatt ürül. Azért ilyen kevés,mert nem túl vastag a méhnyálkahártya,ami ilyenkor leválik. Lehet,hogy egy darabig így is lesz. És tényleg jó ha hozzászoksz! A természetet nem érdekli a te elutasításod. Ha egészséges nő vagy 30-40 évig menstruálni fogsz.
2013. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez menstruáció! Hiába utasítod el, nem lehet megúszni. Jobb ha megbarátkozol vele. Gondolj arra, hogy ha nem menstruálnál, kisbabád sem lehetne felnőtt korodban.
2013. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én az elején arra gondoltam, hogy ezt soha az életben nem fogom megszokni. :) Kivert a frász a betét érzésétől, és örökkévalóságnak éreztem azt az öt napot. Éjjel alig aludtam, és sírni lett volna kedvem a dühtől. :)

Aztán eltelt pár év, és most már csak akkor vagyok szörnyen ideges, ha valami klassz program keresztezi a veres napokat. :D Amúgy már nem is érzem a betétet se, és éjjel is alszok mint a bunda. :) Meg fogod szokni Te is, hidd el, és gondolj arra, hány meg hány ezer nő érez éppen pontosan úgy, mint Te, nekem ez sokat segít. :D

2013. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!