Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miert viszket a fejborom?

Miert viszket a fejborom?

Figyelt kérdés
egyre rosszabb. viszket a fejborom, es ki is sebesedik, meg hamlik is, es elkezdett hullani a hajam. hetfon tudok leghamarabb borgyogyaszhoz menni, addig is szeretnek felkeszulni, h mire szamithatok. jart mas is igy? mi ez?
2009. nov. 25. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg tetű? :S
2009. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
gomba, attól hullhat is, viszket is, meg hámlik, sebesedik
2009. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hajhullás a stressz következménye, a fejbőr szárazsága, hámlás kevés folyadékbevitelt jelez a szervezetbe. Napi 2-3 l viz. A helytelen táplálkozás is felborithatja a fejbőr állapotát, vitaminhiány. Kizárásos alapon meg kell nézni melyik lehetőség áll fenn.
2009. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem vagyok tetves, de azert kosz a tipped.... :)


nem vagyok stresszes, viszont nem mondhatnam, h rendesen eszek.sajnos. nem nagyon van idom fozni, igy altalaban szendvicseket, meg salatakat eszek. inni viszont iszok sokat...nagyon sokat.


varga hajszesszel fujkalom a fejem, de nem segit, meg most vettem a vichy samponbol a pirosat. ma hasznaltam eloszor,uh azt meg nem tudom, h segit-e.


es ha gombas lenne a fejem, az hogy lehet? es hogyan szuntetheto meg? a borgyogyasz tud segiteni?

2009. nov. 25. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindaz lehet, amit előttem írtak, de az is lehet, hogy pusztán a hajsamponod nem megfelelő. Lehetsz pl. allergiás rá...nekem is volt ilyen.hétfőig próbálkozz valami mással hajat mosni, pl. kamillás vízzel....
2009. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ápolt hajba megy a tetű..

sztem érdemes lenne megnézni azt is

2009. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász tudja a legtutibbat, most itt hiába kezdeném el sorolni h milyen megoldások vannak a gombára, mert nem mindenkinek működik ugyanaz! de ha gomba, akkor a doki segit, ne aggódj! ha meg más... hát reméljük h akkor is tud :)
2009. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

es a tetu is okoz sebeket a fejboron? mert gyerekkoromban az ovodaban lettem tetves, de ilyenre nem emlekszem. meg parommal egyutt elunk, egy agyban alszunk...o is apolt, neki megsem viszket.


ha gomba, akkor az atterjedhet mashova? gondolom ne kadfurdozzek akkor nagyon, ha a hajamat is megmosom?

2009. nov. 25. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Furcsa dolog az emberi test, ilyen tüneteket akár "góc" (gyulladt fog, vagy egyéb szerv gyulladása) is tud okozni.

Esetleg annyit megtehetsz, hogy fogorvosnál megnézeted a fogaidat, rendben vannak-e, az amúgy sem árt. De tedd hozzá, hogy hullik a hajad és gyulladt, sebes a fejbőröd, mert a gócvizsgálat nem egyenlő a sima átnézéssel! Így már 1 lehetőséget kizárva mehetsz a bőrgyógyászhoz.


Én nem ajánlom, hogy addig bármivel elkezdd kezelni, mert hirtelen javíthatod, elfedheted a tüneteket, és a doki téves képet kap az állapotodról. Ha az orvos is gócra gyanakszik, akkor még egy csomó helyre fog küldeni.


A gomba lehetősége miatt ne aggódj, mert természetes a jelenléte, pl sok korpásodást is gombafertőzés okoz.

2009. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!