Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebben a hónapban háromszor is...

Ebben a hónapban háromszor is volt pecsételő vérzésem, menstruációm nem. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

Nem régen feltettem egy hasonló kérdés, de értelmes válasz nem érkezett rá, úgyhogy most még egyszer megpróbálkozok vele.

Szóval, december 12-én megjött, négy napig tartott, ami nálam normális, de elég kevés jött, alig volt valami a tamponon, és inkább barnás volt. Semmim nem fájt, mert általában a derekam szokott. 19-én viszont iszonyatosan elkezdett görcsölni a hasam, a derekam is fájt, akkora már a mellem is kissé megduzzadt, és pár óra után, amikor mentem pisilni, észrevettem, hogy barnás folt van a bugyimon. Betétet raktam be, hogy rendesen látszódjon, hogy mennyi jött, de azon más semmi nem volt, tehát csak pár csepp jött.

Mondtam anyukámnak, ő azt tanácsolta, hogy várjunk még, hátha kijön az, ami nem tudott hamarabb. Úgyhogy vártam, mert nőgyógyászra még csak nem is gondoltam a közelgő ünnepek miatt, biztos nem lett volna már hely.

Egy hete már nagyon fáj a mellem, nagyon megduzzadt, nem igazán szokott ennyire fájni, de betudtam annak, hogy biztosan nő.

Ma, azaz 28-án ismét elkezdett fájni napközben a hasam és a derekam, és pár órával ezelőtt (kb. 21:00-kor) ismét barnás folt a bugyimon, de azóta semmi (most 23:30 van), és nem is jön több, szerintem.

A kérésem az lenne, hogy ha nektek is volt hasonló "élményetek", akkor osszátok meg velem, mert jó lenne tudni, hogy mi ez, hiszen leghamarabb csak 6-án tudok menni nőgyógyászhoz, és addig nem akarok parázni.

Konkrét dolgot erről sehol nem olvastam, inkább olyanokat írt, hogy közvetlen a menstruáció előtt és után jelentkezhet pecsételő vérzés, de valljuk be, nekem eléggé összevissza jelentkezett.

Egyébként három éve menstruálok, olyan 35-40 napra szokott megjönni, bár az utóbbi időben mintha kezdett volna beállni. A párommal egy éve élek szexuális életet, és többször is volt már olyan, hogy védekezés nélkül feküdtünk le, de a megszakításos módszert alkalmaztuk. Esetleg terhes lehetek (bár kétlem, mert semmi szokatlant nem észleltem, kivéve fent említetteket) vagy pedig valami betegség áll a háttérben? Vagy semmi okom az aggodalomra, lehet ez "normális"?

16/L



2013. dec. 28. 23:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítésképpen: ma reggel, azaz 29-én úgy tűnik, megjött normálisan, úgyhogy kissé megnyugodtam, gondolom először csak próbálkozott... De azért még várok válaszokat!
2013. dec. 29. 08:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Öszesítve,szerintem csak kellene egy teszt.A tüneteid lehetnek terhes és hormonális eredetűek.Tesco-ban vagy drogériában is találsz tesztet,ajánlom a 2db-os x-epil tesztet 600ft körül van.Ezzel sok mindent le tudnál tisztázni és megnyugodhatnál.Nagyon fiatalok vagytok?Megtartanátok ha baba lenne? :)
2013. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs,16 vagy írtad is :)
2013. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

szerintem nőgyógyászhoz menj el mert akár lehet ciszta is nekem is volt ilyenem.

Most nekem is ilyemi bajom lehet.

2013. dec. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, mindkettő felvetődött bennem. Az a helyzet, hogy egy hete csináltam egy tesztet, szóval az negatív lett... Persze lehet, hogy ez nem jelent semmit, de a novemberi menstruációm is elég furcsa volt, szóval akkor már másfél hónapja minimum terhesnek kell lennem, és akkor mást is tapasztalnom kellett volna.

Nőgyógyászhoz meg természetesen elmegyek, csak most az ünnepek miatt nem a legegyszerűbb. :/

2013. dec. 29. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!