Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első abortusz jóval 40 felett....

Első abortusz jóval 40 felett. Van, aki hasonlóképpen járt és tudna segítséget adni?

Figyelt kérdés
Jövő héten abortuszra megyek, az elsőre, középkorúként. 2 gyermekem van, felelősséggel terveztük őket. Mindig is védekeztünk, most mégis baj lett. Ha járt valaki hasonlóképpen, megtenné, hogy megírja, hogyan történik az egész és mi várható utána? A "gyilkos vagyok", "miért nem tartom meg" illetve a "miért nem adom örökbe" kezdetű kommentárok nem érdekelnek, aki ilyeneket akarna írni, inkább ne tegye! Aki segít, annak köszönöm előre is!
2009. nov. 28. 21:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
12%

Miért? Fáj az igazság? 40 felett már igazán tudhatnád, hogy egy védekezés sem 100%-os. Akkor meg? Nem kellene vállalni a felelősséget? Vagy a felelősség csak addig terjed, amíg minden a te elképzeléseid szerint megy? Nézz a gyerekeid szemébe, és képzeld el, hogy mit teszel a 3. gyerekeddel. Mert ő is a gyereked, csak még nem született meg. Gondolom akkor ennyire érdekelnek a megszületett gyerekeid is...


Amúgy a műtét úgy történik, hogy a nővérek, meg az orvosok átnéznek majd rajtad, úgy ahogy megérdemled, utána meg szétszaggatják a gyermekedet, és darabokban kiszedik belőled. Utána felébredsz, és nyugodt lelkiismerettel hazamehetsz. Nagyjából ennyi.

2009. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén 2 gyerekkel,védekezve lettem terhes,fél éve,és elvetettem.Én sem vagyok már huszonéves,sőt..Doki,vérvétel,altatóorvos,védőnő.Majd 3 nap múlva megint védőnő,doki.Utána adott egy időpontot,én kértem,hogy másnapra.Reggel 8-kor kezdte,negyed kilencre kész voltam.Én jól ébredtem,utána sem volt semmi testi tünetem.4 hét múlva megjött a menzeszem megint.Csak a férjem tudott róla,és egy barátnőm.Mivel én védekeztem,és nem vagyok fiatal,így nem bántam meg.De nehéz volt nagyon.Erőt kívánok neked.
2009. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
74%
Kedves első! Remélem rengeteg nem várt gyerek becsúszik neked!
2009. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy nem tudjátok vállalni. Anyukám járt így, nem tarthatta meg a babát, és sokat sírt miatta, sokszor gondolt arra, épp mennyi idős lenne. Az orvosa lényegében olyasmit mondott neki, hogy végre vki felelősen gondolkodik..
2009. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
97%
Az első egy katasztrófális bunkó.Soha ne kerüljön ilyen helyzetbe,azt kívánom.
2009. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

30 000 ft, bemész a dokihoz, elküld uh-ra, majd vérvétel, védőnő.

3 nap múlva vissza kell menni, akkor kiállítja az engedélyt, odaadja a csekket, azzal kell vissza menni a dokihoz.

Megbeszélitek az időpontot, álltalában előző nap este kell befeküdni, másnap reggel műtét, és délután 2 felé már mehetsz is haza.

A műtét kn 20 perc, elaltatnak, és a szobában ébredsz.

Igaz nekem missed ab-om volt, de nem véreztem nagyon, inkább rózsaszínes vérzésem volt, fájdalmam pedig semmi.

2009. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
44%

Először elmész dokihoz,mondod mi a helyzet,aztán ad papírt azzal el kell menni a családvédőbe.Lezs egy védőnő,ő megpróbál majd lebeszélni,kérdezget,sztem nálad ilyen nem lesz,neharagudj tényleg nem rossz szándékból mondom de a korod tekintve, ha megvan a 2 "pecsét",akkor kérsz időpontot a kórházban,előtte még a védőnőnél kapsz csekket,olyan 28 körül.Mivel már szültél,neked a tágítás könnyebb lesz,a lényeg csak az,hogy ha jól sejtem feltesznek majd neked is vmit amivel kitágulsz,aztán pár óra és irány a műtő,altatás elvégzik azt felébresztenek ,pár óra és hazamehetsz.


Ennyi körülbelül.Hozzáteszem,másoltam,sosem volt még abortuszom.

Sajnálom,hogy ez történt,anyu kerianyujának 45 évesen sikerült be így ahogy a 4. baba,igaz ők megtartották.

Remélem majd sikerül túltenni magad a lelki megrázkódtatásokon.Én szurkolok neked,lebeszélni nem akarlak,mert a te/ti életetek.



Ada és Abi

2009. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
úgy tudom, hogy aki már szült, annak nem kell tágító.
2009. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Lehet, hogy igazad van, nagyjából tényleg ennyi történik. De! Kívánom, hogy SOHA ne kelljen átélned ezt!

Nem tudhatod, hogy miért döntött így. Szerinted azonnal rávágta, hogy "elvetetem"?!

Számtalan oka lehet, amiért ezt a döntést hozta. Gondolom tudja, mit veszít -nem neked kell elmondanod neki, hiszen 2 gyermeket már szült, higgyük el neki, hogy tisztában van azzal,mit tesz, mit nyer vagy veszít.

Egyébként szerinted 40 felett mennyi esélye van arra, hogy teljesen egészséges legyen a pici? És gond nélkül fel is tudja nevelni?!

2009. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Annyira kedves vagy és olyan jó fej vagy, örök hála neked! :( Talán nem tűnt fel, de segítséget kértem! De törjél pálcát nyugodtan a fejem felett, mert nem akarok egy nagy valószínűséggel nem egészséges gyereket megszülni. Semmi közöd hozzá, de a gyerekeinket igenis tisztességgel neveljük és taníttatjuk a férjemmel. Nagyon is tisztában vagyok a fogamzásgátlással, különben nem először kerülnék ilyen helyzetbe. Nyugodtan néztem és nézek ezután is a gyerekeim szemébe, mert nálunk a gyerek a legfőbb érték! Nem úgy születtek, hogy csak úgy jöttek, mint írtam, terveztük és vártuk őket. De nem hiszem, hogy magyarázkodnom kéne. Ja, és ne tegyél ide mindenféle linkeket abortuszokról, jó? Köszi! Nem tudsz elrettenteni, mert most az eszünkre kell hallgatnunk és nem a szívünkre. Ha fiatalabb lennék 10 évvel, megtartanánk. Kívánom neked, hogy soha ne kerülj hasonló helyzetbe.
2009. nov. 28. 22:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!