Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit mondjak a nőgyógyásznak?

Mit mondjak a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés
Azért megyek,mert gyereket akarunk,de 1,5 éve nem jön össze. Viszont 1 éve már voltam,és azt mondta,hogy fogynom kellene,az a probléma. Fogyni nem sikerült,de a neten olvastam,hogy vannak gyógyszerek,amik segítenek teherbe esni.
2014. jan. 3. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha egyszer azt mondta az orvos, hogy fogyni kéne, akkor nem ártana tényleg azt tenni. Gondolom akkor elvégezte a szükséges vizsgálatokat és mivel nem talált más indokot, amiért nem jön össze, bár hozzáteszem fél év próbálkozás után még korai volt eleve menni, akkor az az ok. Nem nehéz lefogyni egyáltalán, csak helyesen kell táplálkozni, akkor már fogy az ember, illetve mozogni. Keress fel egy szakembert, aki összeállítja azon dolgokat, amiket fogyaszthatsz és egészségesen segít lefogyni. Csak akkor ezt be is kell tartani.

És hogy mit mondj? Másfél éve próbálkozunk és nem esek teherbe. Ennyi. De ha az ok tényleg a túlsúly, akkor bizony szedhetsz te bármit, a túlsúly akkor is akadály lesz.

2014. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vizsgált meg 1 éve sem,más miatt mentem hozzá,csak mellékesen megemlítettem,h mi lehet a baj,és rávágta,hogy a súlyom.
2014. jan. 3. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:
ne nögyógyászhoz menj hanem meddöségi intézetbe ez nem nögyógyászra tartozik, sokszor le is rázzák az embert hgy csak probálkozz majd sikerül. Aztán csak mennek a ahónapok. A ásik angyon fotnos hogy elsözöris endokrinológiai kivizsgálás kéne. Mivel irtad hogy túlsulyos vagy az utalhat PCOS-ra vagy pajzsmirigy problémára, ezek mind okozhatnak meddöségi problémát. Sima nögyógyász nem is utalhat be terheléses inzulin vérvételre ami kéne a Pcos diagnosztizálásához. A másik fontos lenne a férjednek elmenni sperma vizsgálatra eztmegincsak nem a nögyógyászra tartozik. Hidd el idöt nyertek ha rögötn jó helyre mentek.
2014. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem menj vissza hozzá vagy válassz másik orvost és mondd el neki milyen rég próbálkoztok. Kérd, hogy vizsgáljon is meg mindenképp. A meddőségi központba csak akkor érdemes menni, ha ő irányít oda. De először vizsgáljon meg ő, hogy nálad minden rendben van-e.
2014. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!