Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mellbimboim nagyon repedezet...

A mellbimboim nagyon repedezettek. Aggodnom kene vagy ez normalis? :o

Figyelt kérdés
Sziasztok 14 eves vagyok(lany) es nagyon repedezettek a mellbimboim. Hiaba kenegettem hidrataloval,testapoloval semmi nen segitett. Ma ahogy furdes utan torolkoztem veletlenul kicsit megdorzsoltem es kis resze elegge felszakadt. Kerlek segitsetek nagyon aggodom:(
2014. jan. 5. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Sertészsír vagy zsíros krém.
2014. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kuldöl képet priviben?
2014. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyen primitiv valaszra nem vagyok kivancsi(serteszsir...) Kerem csak az irjon aki tudna is valamit segiteni:|:)
2014. jan. 5. 23:30
 4/8 anonim ***** válasza:
adnék egy puszit a melledre biztos h elmulna :) 16/f
2014. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha elmennél bőrgyógyászhoz.
2014. jan. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ne tartsd primitivnek kérdezö mert szoptatós anyukáknak is szokták ajánlani a zsirt amikor ki van sebesedve a mellbimbójuk. egyébként tényleg nem ártana orvoshoz menni mert könnyen lehet hogy gombás fertözés okozza, sajnos ott is lehet ilyen. Normál esetben nem szabadna ilyennek lennie hacsaknem szoptat valaki. Beszélj anyukáddal róla és vigyen el orvoshoz. 29/N
2014. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az említett tünethez hasonló főként szoptatós anyáknál szokott előfordulni, de számos oka és megoldásalehet. Tekintve, hogy fiatal vagy, fejlődésben van a tested, tehát feltételezhetőleg a melled is növésben van. Ne használj érdes törölközőt, óvatosan szárítsd hidegvízzel öblítsd le fürdés után, esetleg megfelelő távolságból hajszárítóval szárítsd. Az is fontos, hogy ne hagyd nedvesen (ez esetben egyszerűen az általános bőrszárazság tüneteit mutatja). Ne használj akármilyen krémet, ronthat a helyzeten. Fürdés közben is kerüld az irritáló anyagokat. Az aloe vera például sokak bőrének inkább árt, mint használ.

Házi praktikaként tudom ajánlani az egyik férfi családtag after shave-jét (bizonyos márkák összetételük miatt sokmindenre jók), viszont alább részletezem a használatos készítményeket. Amennyiben nem múlik el, mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni. Nem kell megijedni, valószínűleg nincs nagy probléma. (Az ok lehet pl. izzadás utáni kiszáradás is vagy egyszerűen a táplálkozás következménye, egyszerű bőrszárazság.) Szerintem csak ki kell tapasztalnod, mi a megfelelő bánásmód. Ha pl. szűk, nem megfelelő melltartót használsz vagy sok izzadásgátlót, fel kell vele hagyni (másfajtát keresni).


A mellbimbó természetes védelmét és kenését izzadságmirigyek sora, valamint a bőrben termelődő zsír biztosítja. A berepedezést megelőzheted, illetve gyógyíthatod a kereskedelemben kapható módosított lanolinos krémekkel. Fontos azonban, hogy ultrasterilizált, gyógyminőségű fajtát válassz, ugyanis sem a kőolajszármazék-alapú készítmény -például a vazelin-, sem más ásványiolaj-származékkal készített termék nem alkalmas erre a célra.


Mellbimbó irritálását okozhatja a felszín irritálása. (Szóval a mellbimbó hegyének izagtása, dörzsölése.) Hozzáérni a bimbóudvartól a felszín felé húzódva ajánlott, ha pl. aktus vagy önkielégítés során ez kellemes érzés. Ugyanakkor az érintéshez szoktatni kell, különben pír, szárazság avagy gyulladás jeletkezhet. (Első alkalommal nem agyonharapdálni, ha nem bírja, bár legkésőbb a szoptatásnál úgy is meg kell szoknia.)


A tea összetevői ugyancsak nyugtató és gyógyító hatásúak, így hideg vízbe mártott filtert is helyezhetsz a mellbimbóra. Nem gyümölcsteát értünk ezalatt. (Szoptatás előtt alaposan leöblítendő. Tapasztalatlanabbak kedvéért: Szex előtt nem kell annyira odafigyelni, talán ízleni is fog a párodnak...)


Aktív szexuális élet esetén a mellbimbó nyelvvel történő izgatásával nem kell felhagyni (a nyál alapvetően több jótékony elemet tartalmaz bár ha nagyon savas, akkor kimondottan nem előnyös), viszont bizonyos bőrtípusokon szárazságot okoz, szóval aktus után alaposan leöblítendő. (Az emberek nem egyformák, én azon sem lepődnék meg, ha valkinek az ellenkezője segít.)


Bőr, mellbimbó szépség szempontjából... Ha nem vagy pattanásos / olajos magvakra érzékeny, akkor a dió fogyasztását ajánlom. Emellett a céklát és a vörösáfonyát...

(Az e-vitamin és az emlőmirigyek végett.)


Mégegyszer említeném, hogy egy-két hét múlva megmutatnám egy szakértőnek, különösen önmagad megnyugtatása végett és nőgyógyászhoz egyébként sem árt néha ellátogatni. Alapvetően valóban bőrgyógyászhoz tartozó probléma a bőrszárazság kérdése, ugyanakkor egy nőgyógyász könnyen lehet, hogy többször találkozott ilyemsivel.

2014. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Rövid válasz:

Kereskedelemben kapható módosított lanolinos krémekkel kezelhető. Fontos azonban, hogy ultrasterilizált, gyógyminőségű fajtát válassz, ugyanis sem a kőolajszármazék-alapú készítmény -például a vazelin-, sem más ásványiolaj-származékkal készített termék nem alkalmas erre a célra.


Az ilyen típusú készítmények általános összetevői:

Növényi olaj, méhviasz, tiszta (vízmentes) lanolin, desztillált víz, teafa olaj, grapefruit olaj (grapefruit-mag kivonat).

2014. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!