Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor hogy szoktatok...

Ilyenkor hogy szoktatok fürdeni/aludni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma jött meg az első menstruációm - eléggé erős. Hogy szoktatok fürdeni? És ha alszok és közbe rendszeresen folyok, nem fog kifolyni?

2014. jan. 7. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindig zuhanyozni szoktam, de menzesz ideje alatt meg egyébként is úgy javasolt fürdeni. Ilyenkor ugyanis nagyobb a fertőzésveszély.

Amúgy, ha megfelelő betétet használsz éjszakára, akkor nem fog kifolyni. Bár lehet hogy éppen lesz olyan is, hogy összekened magad, de azért ha megtalálod a megfelelőt, akkor nem igen fog előfordulni.

2014. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jobb zuhanyozni. Ha vízszintes helyzetbe kerülsz akkor nem fog annyira erősen folyni, de ha egy idő után felállsz... akkor arra készülj fel ha erős mert kb. jönni fog a Niagara. Használj nagyobb betétet vagy tampont, ha betétet használsz akkor tegyél rá vattát is az is szívja rendesen.
2014. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
88%

Először is gratulálok,hogy nagy lány lettél!:)

Ilyenkor mindenképpen zuhanyozni szoktam,nem igazán jó piros betűs napokon kádban fürödni,hiszen nem túl higiénikus, ráadásul ilyenkor sokkal könnyebben el lehet kapni mindenféle fertőzést. Az, hogy alvás közben átázol-e vagy sem, attól függ, hogy mennyire van meg (gondolom,mivel neked ez az első,még nem túl erős),de ha nem érzed magad biztonságban sima betéttel,használhatsz éjszakai betétet,ez sokkal hosszabb a simánál,én is ezt szoktam az erősebb napokon alváshoz használni. Ja, és ha tudsz akkor keress pl. egy régi törölközőt amit már nem nagyon használsz, és terítsd magad alá éjszaka, így elég nagy eséllyel elkerülheted,hogy foltos legyen a lepedőd :)

2014. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget, válaszokat! 
2014. jan. 7. 19:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Menstruáció alatt csak zuhanyozz.
2014. jan. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ #3 neked főleg! :DD
2014. febr. 18. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!