Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon vérzek és ez már a 11....

Nagyon vérzek és ez már a 11. nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 25 éves vagyok és elég rendszertelenül jött meg mióta nem szedem a fog.gátlót, és volt hogy 2 havonta jött meg. De most megjött és az előző hónapban is, csak most a 11 napja megvan, és nagyon folyik, betétet szinte egyből cserélnem kell ahogy érzem hogy jön egy nagyobb adag.. és ne haragudjatok kicsit undi de vannak benne ilyen zselés darabok... az mitől?

Mit tegyek? az oké hogy orvost tanácsoltok de volt már valakinek ilyen?



2014. jan. 8. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Nekem volt. Nem szaladtam el vele az orvoshoz. Mégis itt vagyok, túléltem, elmúlt.

Neked kell tudnod, mennyire erős... Nekem volt olyan, amikor 1 hónapig megvolt...és ebben az időben voltak napok, amikor 2 óránként teljesen megtelt a legnagyobb betét.... De rosszul nem éreztem magam, így úgy voltam vele, hogy várok még...aztán ha nem csökken a mennyiség, vagy múlik el teljesen...irány a doki. De hála égnek elmúlt, nagyobb probléma nélkül.

2014. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,hogy éppen vetélsz? Mert nekem akkor volt ilyen hatalmas adag! Nincsenek benne nagy darabok?

Orvoshoz viszont mindenképpen vissza kéne menned,mert ez nem normális,hogy össze vissza jön meg!

2014. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nekem pl mindig darabos a vérzésem. Olyan nincs is, hogy ne legyen az......
2014. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, ezért fogamzásgátlót kaptam.

De miután abbahagytam, újrakezdődött a probléma.

Jelenleg palástfű teával kúrálom magam, esetleg azt tudom ajánlani, mert megállítja a vérzést, napi 2 csészével kell inni.

2014. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nagy felelőtlenség, amit csinálsz, meg amit az első válaszoló csinált, az is.

Nyilván sok mindent túl lehet élni, kérdés, hogy érdemes-e és milyen következményekkel jár. Az 1 hónapos vérzés pl. vashiánnyal.

Neked meg már rég el kellett volna menni dokihoz, mert ugye azt te sem gondolod, hogy normális, hogy 2 havonta jön meg? Ezt nem lehet a fog. gátlóra fogni, mert onnantól, hogy abbahagytad, és először megjött, rendszeresen és minden hónapban meg kellett volna jönnie.

A zselés darabok valószínűleg nyálkahártya darabok lehetnek. Ez elvileg akár normális is lehet (mondjuk ha még soha nem volt ilyen, akkor nem biztos, hogy az), de a 11. napon már nem illik ilyen erősen vérezni.


Felmerül a vetélés kérdése. 1000%, hogy nem lehettél esetleg terhes, csak nem vetted észre? Oké, hogy az előző megjött, de akár korai terhességgel való vetélés is járhat ilyen erős vérzéssel.


Minden esetre én a helyedben nem nagyon várnék tovább, mert látod, hogy romlott a helyzet... Ha nem mérséklődik a vérzés pár órán belül, vagy ha lehetségesnek tartod a vetélést, akkor azonnal dokihoz kéne menni, ha úgy látod, hogy kezd elállni, akkor amint nagyjából elmúlt, akkor. Ez egészen biztos, hogy orvost igénylő probléma, még ha holnapra nem is halsz bele...

2014. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel a hormonjaid bolondultak meg, mivel abbahagytad a gyógyszert. Darabos attól lehet a vérzés, hogy a levált nyálkahártyát látod benne, az teljesen normális. Menj el a dokihoz, ad majd gyógyszert, ami megállítja a vérzést és vele meg tudod beszélni, hogy mikorra áll majd vissza rendes kerékvágásba a vérzésed. vagy kell valami, ami beállítja (nem fogamzásgátló).
2014. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok minden válaszadónak! Ha nem csökken akkor felkeresem az orvost. Rosszul nem vagyok, inkább csak annyit veszek észre hogy kicsit bágyadt. Hát vetélés.. nem tudom,védekezünk, nincs is tervben gyerek. (a fog.gátlót azért hagytam abba mert magas volt tőle a vérnyomásom..)

Köszönöm szépen még egyszer!

2014. jan. 8. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:

#4- es vagyok, egyébként is ajánlom hogy menj el dokihoz, mert mióma is lehet vagy bármi egyéb.

Én azért próbálom meg a teát, mert semmi szervi bajt nem találtak, fogamzásgátló tartós szedésére pedig még nincs szükségem, de ha nem válik be a tea, akkor valószínűleg mégiscsak az lesz a megoldás.

Szóval előbb mindenképp doki!

2014. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!