Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy mikor van vége a menstruációnak?

Figyelt kérdés

Tegnap délután jött meg legelőször. Este elmondtam anyunak, és kértem, hogy éjszakára is szeretnék betenni betétet. Ő először azt mondta, hogy így először nem jön annyi, de végül betettem. Úgy kb. 6 órára rá ki kellet cseréljem; ma a suliban úgy 2 óránként. Ez erősnek számít? És ha erős, akkor hamar elmúlik? Mikor tudom meg, hogy mikor fog megjönni a következő, mert azt hallottam, hogy először még nincs beállva rendesen.

Kicsit hosszúra sikerült, de na... :D Előre is köszi a válaszokat! :))



2014. jan. 10. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már kis barna vagy piros pecsételő vérzés sincs,akkor van vége. Amit leírsz nem mondható sem erős,sem gyenge vérzésnek. Gyenge vérzésnél 1 betét akár egész nap is elég,erős vérzésnél pedig gyakran nem elég magában a betét olyan hamar "átázik". Általában 4-5 napig tart,de 7-10 napin belül még normális. Persze ahogy múlnak a napok egyre gyengébb lesz,a végére már minimális. Azt,hogy mikor jön meg előre nem tudhatod. A normál menzesz 23 és 35 nap között bármikor megjöhet. De mivel neked ez az első,akár hetek,hónapok is kimaradhatnak utána,akár 2 évig is. Ilyenkor még nincs baj. Ha 2 évnél később sincs semmi,akkor érdemes orvoshoz menni.
2014. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ez igy telejsen normális nem lehet tudni késöbb miylen lesz. tini koromban egyszer 10 napig tartott most felnött fejjel 3 nap az egész. Ráadsául az elsö nagyon fájt azóta viszont alig. A legtöbb lámnynak rendesen megjön ahogy neked tehát anyukádnak nem volt igaza hogy elsöre ugysem jön annyi. Attól hogy erös még nem biztos hogy hamarabb el is mulik. nekem nem is erös igyis 3 nap. Azt nem tudja senki mikor fog megjönni ujra akár 2 év amire beáll rendszeresre. hordj magadnál betétet és válts bugyit ilynekor az elején még bármi elöfordulhat. Akár az is hogy 2-3 héten belül ujtra megjön és az is hogy akár hónapokig nem jön ujra.
2014. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ma a suliban úgy 2 óránként. Ez erősnek számít?


nekem volt olyan hogy 6.45-kor elindultam itthonról, 6.55kor jött a busz, 7.30-ra beértem suliba, és már fordultam is vissza, mert annyira átáztam (nagy betéttel,) hogy a nadrágom is olyan lett. Mire hazaértem, a nadrágon már látszott (pontosabban az nem látszott) hol van a betét. égett egy picit a fejem, de egyben iszonyatosan boldog voltam, hogy tél volt, és majdnem térdig érő, fekete pufajka kabátom volt rajtam, ami miatt nem látszodott semmi. de a kabátot is mosni kellett... _:D

cserébe viszont a következő mensi olyan gyenge volt, hogy a sima tisztasági betét is elbírt vele..

2014. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 évben nem lehet kiszámítani, hogy mikor jön meg a következő menstruációd, mert akár hónapok is kimaradhatnak. Ha fél évnél több van 2 menstruáció között, akkor orvoshoz kell menni.
2014. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak elég korán, sajnos már 11 évesen megjött, és azonnal rendszeres lett neki, 1-2 napos eltérések előfordultak. Ilyen is van. Mára viszont beállt 28 naposra.
2014. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
arra számíts, hogy nyaralás, osztály kirándulás, bármi fontos strandolás stb esemény lesz, amit a mensid keresztül húzna, az bizony úgy lesz. és mindegy lesz neki hogy 10 nappal előtte ért véget, vagy már véget kellet volna érnie.. tapasztalat. ez egy aljas kis dög :D
2014. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 5 napja jott meg eloszor es kb. Fel orankent kellett cserelni.3. Nap utan megvaltozott es egy napra eleg volt 2-3 betet is.am. A havi verzes 7-8 nanpig tart en ugytudom.ekem meg csak 5 napja a
2014. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7.! A havivérzés tarthat kár 3-4 napig is,nem csak 7-8 napig.
2014. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
felnött korban gyakoribb az 4-5 napos menstruáció mint az egy hetes. de tini korban gyakori a hosszabb. természetesen van akinek felnött korban is 1 hét.
2014. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te még jól jártál

nekem is most jött meg, tegnap

Óránként cserélem a nagy nedvszívó képességűt

éjszakára felhúztam az órát, hogy 3 óránként jelezzen

csak egy nagyot tettem be, így húzhattam át az ágyat éjszaka

Tampont nem tudok használni, mert olyan nagy nem megy be, ami felszívná.

Úgyhogy suliba se mentem ma, várom, hátha enyhül

de legalább a görcsöket megúsztam

2015. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!