Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 vagyok nemsokára 15 és még...

14 vagyok nemsokára 15 és még mindig nem menstruálok. Akit ismerek mindenkinek megjött már. Tudom, hogy ez emberfüggő, de félek, hogy hormonproblémám van. Szőrösebb is vagyok, szóval aggódom. Forduljak nőgyógyászhoz vagy valamilyen orvoshoz ezügyben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyan ez van és csak most kezd rendesen beállni.

Ha nagyon szeretnéd,elmehetsz vele orvoshoz,de 16 éves korig kell megjönnie az első vérzésnek,csak azután kell hormonproblémára gondolni.

15/l

2014. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nagyon félsz, a háziorvosodtól megkérdezheted, hogy szerinte is normális-e. Biztosan meg fog nyugtatni, hogy még bőven ráérsz.

Ha már szőrösödsz odalent, esetleg van fehérfolyásod, és növekednek a melleid, akkor én a helyedben nem aggódnék. Csak később érő típus vagy. Mostanában átlagban hamarabb érnek a lányok, a régi időkben a te ritmusod megszokottabb volt.

Egyelőre tényleg nem kell félned. Élvezd a betét/tampon-mentes életet! :)

2014. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
16 éves korodig nyugodtan várhatsz. Ha akkor sem menstruálsz, érdemes orvoshoz menni, már csak a saját nyugalmad érdekében is.
2014. jan. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
17-18 éves korodra kellene megjönie, addig nincs gond.
2014. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Most megnyugodtam, hogy jól van, ráérek még egy-két évig.
2014. jan. 11. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Velem éppen ez volt,és eléggé aggódtam,de rájöttem hogy anyukám is,és én is későn érő típus vagyok.Most 15 leszek februárban,és 2 hete jött meg először,és nagyon megkönnyebbültem:)

Veled is valószínűleg ez a helyzet:)

2014. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szintén 14 vagyok nemsokára 15 és még nekem sincs meg.Én nagyon aggódtam e miatt és elmendtem orvoshoz...de azt mondta 17 éves koromig ne aggódjak ,ha még akkor sem történik semmi újra elbeszélgethetünk erről.Nem nőgyógyásznál voltam hanem ilyen hormonos dokinál.Szerintem csak későn érő típus vagy.Ne aggódj .Viszont ha nagyon izgulsz menj el dokihoz,mert igazán szerintem csak ő tud megnyugtatni.
2014. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Én 10 éves voltam amikor megjött... Adjak vért?
2014. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!