Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudhatjuk mellvizsgálat...

Honnan tudhatjuk mellvizsgálatkor mi a rossz?

Figyelt kérdés
Úgy értem a mell szerkezete egyáltalán nem homogén...a mellbimbó mögött eleve egy csomó érzékeny kis...gumó szerű van benne...most akkor mi a rossz?
2014. jan. 11. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egyszer kitapintottam magamnak egy (utólag kiderült) cisztát. Hát az olyan érzés volt, mintha egy üveggolyó lenne a mellemben.

Van akinek mirigyes a melle, annak tényleg nehezebb kitapintani, de ezért találták ki a rendszeres szűrővizsgálatokat. Én évente járok ultrahangra, az nem olyan kellemetlen, mint a mammográfia.

2014. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát...20 leszek, pici a mellem, vagyis kevés vékony szírszövetem van ott, de 13 éves korom óta rengeteg ilyen kis mirigy van benne...még nem voltam vizsgálatom anyukám csak a mamográfiáról mesélt, hát...nem mondom hogy meghozta a kedvem...hogy zajlik egy normális vizsgálat?


Egyébként köszönöm üveggolyó szerű nincs benne, inkább max olyan kemények a mirigyek mint a zselés szalon, érzékenyek és a bimbó alatt vannak...elég nagy probléma hog yilyen kicsi a mellem esztétikailag is, deee sokszor érzem hogy nincs elég védelme ezeknek a mirigyeknek...

2014. jan. 11. 22:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen ellenőrzöd, akkor feltünne, ha valami változott az egy hónappal korábbi álapothoz képest.

Nekem orvos mondta, hogy senki annyira alaposan nem tudja ellenőrizni a melleit, mint a paciens maga, mert mire az orvos észrevesz valami rendellenességet, annak minimum 1-1,5 cm átmérőjünek kell lennie, míg a "tulaj" már az ennél kisebbet is észreveszi.

2014. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!