Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A problemam az, hogy izzzadasg...

A problemam az, hogy izzzadasgatlo hasznalata, rendszeres furdes, borotvalas mellett is nagyon izzadok. Sok fele dezodort probaltam, most eppen Nivea Stress Protectet hasznalok, de igy is izzadok es ez nagyon zavar. Mit javasoltok? 13/L

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elöszöris az izzadás egy természetes dolog ami baj lenne ha nem lenne. Ha kóros akkor ki kell vizsgáltatni mitöl van és van rá kezelési mód. Egyébként lehet csak a hormonok okozzák és átmeneti a dolog. Ez gyakori tini korban, de egy kivizsgálás sosem árt.
2014. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Amugy azt nem irtam, de nem ugy izzadok, hogy budos, hanem csak nedves..
2014. jan. 13. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajna nem vagy egyedül. Nekem sem használt soha semmilyen izzadásgátló, vagy csak minimális időre. Időnként azt hiszem, hogy használ, és egy hét múlva már nem jó... Mondják időnként, hogy a bőr hozzászokik, én mondjuk nem hiszem, de tényleg úgy néz ki néha.

Ha nem vagy büdös, nem gond.

2014. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb baj lenne, ha nem izzadnál. Ha meg nincs "szagod", akkor nem problem.
2014. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom!:)
2014. jan. 13. 20:33
 6/6 GuruAjavabol válasza:

Az "izzadas gatlo" valojaban nem az izzadast, hanem a bakterialis erjedes okozta büzt hivatott gatolni bakteriumölö hatasaval. Ez is elsösorban csak a honaljra vonatkozik. Persze tartos hasznalata igy vagy ugy, de rongalja a bört.

Masreszt a baciknak idö kell a büzgerjeszteshez es ha sikerül idejeben eltavolitani öket, ugy valoszinü meg nincs szaguk.

A testböl kiszivargo nedvessegnek persze fontos funkcioji vannak:

- Megovja azt a tulmelegedestöl, igy a halaltol

- Kiüriti a mereganyagokat, stb.

Problema persze a tolzott izzadas. "Izzadasgatlo" erre nem valo es meg karos is a purusok eltömitö hatasa miatt!

- Ha "hideg" az izzadas ugy mielöbb keresd fel orvosod

- Meleg izzadasnak is az okat keresd es azt csillapitsd! Ilyenek pl.: Gyulladas (laz), gyogyszerek, stressz. Ha magadtol nem jössz ra, sem szüleid, sem az orvos nem tudnak segiteni, ugy marad az interneten kereses. Pl. "fokozott verejtekezes / Hyperhidrosis / tulzott izzadas okai".

Ha nem sikerült okait kiküszöbölni, ugy probalj elsösorban termeszetes szerekkel kiserletezni, mert azok mellekhatasa altalaban sokkalta kisebb.

2017. jún. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!