Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás megelőzéséért mit...

Felfázás megelőzéséért mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés

Eddig 3szor szeretkeztem, ezek után 2szer felfáztam. Utána mindig antibiotikum kúrát kellett végeznem. Már legalább egy hónapja nem sexeltem a barátommal, szedek tőzegáfonya kapszulát. Ma reggel viszont közösültünk, utána egyből elmentem wc-re, és megittam azóta kb 1,5 liter vizet és teát.

Mit tudok még tenni, hogy ne legyen bajom? Kérlek segítsetek

17l


2014. jan. 18. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya kapszula, cickafark vagy kamilla fűből ülőfürdő, rengeteg folyadék ( napi három liter ), sok C-Vitamin, intim mosakodó ( bár ezt te tudod, hogy mennyire tesz neked jót ). Öltözködj rétegesen, tartsd melegen a derekadat, mindig. Ezek megelőzéshez is nagyon jók, ha beleépíted a napi rutinodba, észre sem fogod venni. Szex előtt és után közvetlenül mosakodás és pisilés MINDKETTŐTÖKNEK! Az intim mosakodót akár a párod is használhatja. És aSaforelle-re esküszöm, Rossmannban 1600 Ft. Ha mindenre odafigyelsz, nem lesz bajod.
2014. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valahogy nem értem mi köze a felfázásnak a szeretkezéshez.Az akkor nem felfázás lesz szerintem hanem valami fertőzés,vagy hólyaghurut.Az esetek 90%-ban azt hiszik a nők,hogy felfázás pedig nem az.
2014. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy igen, ez hólyaghurut, nem felfázás.
2014. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt gondoltam hogy a hólyaghurut és a felfázás ugyanaz. Voltam orvosnál is még a korábbi betegségemnél, és ő is azt mondta hogy felfázás, habár nem tudta hogy ez váltotta ki.


Intim mosakodót is sex előtt használjuk és utána, vagy a napi rutinba vigyem be, mint a fürdést?

2014. jan. 18. 16:30
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Tökugyanaz a hólyaghurut és a felfázás. (Bár a felfázás inkább pongyola neve minden húgyúti betegségnek.) Az intim mosakodót a napi rutinodba vedd be, de a szex után amúgy is ajánlott a zuhanyzás, ahol használhatod. A hüvelyflórát visszaállító készítmények (pl Lactofeel, vagy bármilyen jó baktériumos kúp, vagy nőgyógyász által felírt Gynoflor) is segíthet megőrizni az egészséged, az intim és a húgyúti területek a nőknél nagyon közel vannak, így sokszor van összefüggés a kettő bajai között.
2014. jan. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Hogy hogyan használod az intim mosakodót, az tőled függ. Szex előtti és után mosakodásnál szerintem elég, de ha neked minden nap kell, akkor használd. ( Nekem az utóbbinál sárgás folyásom lett, mert a túlzott intim higiénia sem tesz mindenkinek jót. )


A hólyaghurut ( más néven húgyhólyaggyulladás ) és a felfázás két külön dolog, ajánlom hogy ennek mindenki nézzen utána.

2014. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

OK utána néztem... [link]

felfázás: "hivatalos neve a catharralis hólyaggyulladás"

2014. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
szerintetek most rögtön menjek el venni ilyen intim mosakodót, mert az segítene, vagy várjak még?
2014. jan. 18. 16:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Az intim mosakodó alapvetően a megelőzésre jó. Gyógyításhoz, hacsak nem valami extrém enyhe eseted van, ami elmúlik 1-2 nap alatt magától, doki kell.
2014. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es

Kár itt linkelni mert akkor sem ugyan az.Ránéztem arra amit küldtél és beírtam én is ahogy gondolom ott meg azt találni,hogy nem ugyan az.Még orvosa is válogatja.De ez itt most mindegy.

Nekem is voltak ilyen gondjaim és a háziorvos meg a nőgyógyász gyógyszerei sz@rt nem értek amit felfázásra adtak.Hosszú hosszú évekig.

Aztán elmentem urológushoz aki elmondta,hogy ez nem felfázás és azok a gyógyszerek amiket kaptam rá mindenre jó csak arra nem.Elmondta a lényeges különbséget a kettő között.Írt fel gyógyszert ami (nem túlzok de 2 nap alatt) megszüntette a panaszaimat amit az évekig szedett antibiok felfázásra az nem tudtak.

Ennek több mint egy éve már.Ki lett kezelve a hólyaggyulladásom és panaszmentes vagyok teljes mértékben.

Erről ennyit.



Az intim mosakodót szerintem kérdező minden napos fürdésnél egyszer használd és akkor túlzásba sem esel vele.Nekem is segített a ph helyreállításban.Amúgy az is lehet,hogy a sok antibio felborított a hüvelyflórádat,arra kellene kúp(Gynoflor,vagy Gynophilus)Amúgy is az antibio mellé kellenek ezek nem csak a gyomrot kell védeni a nőknek.

A sok folyadék is fontos és a 1.5l lehetne akkár 2 2.5 is.Ha pisilned kell ne tartsd vissza soha.Ülőfürdők is jók,teák is cickafark meg társai.

Javaslom még az Ursinol tabletta szedését is amit kapsz recept nélkül is.Egy kúrát nyugodtan végig lehet csinálni.

De mindezek mellett mindképp menj urológushoz és ne házidokihoz akinek mindenhez csak kicsit kell érteni és nem szakorvos.

2014. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!