Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a jelenleg nem vagyok HPV...

Ha a jelenleg nem vagyok HPV fertőzött, és állandó a párom, akkor van esélye, hogy még megfertőződjek (a páromnak is csak én vagyok, nem csal meg)?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha most egyikőtökben sincs a vírus (de ha életetek folyáman az egyikőtök már megfertőződött, akkor abban már végig benne marad és át is adhatja), és egyikőtök sem "kezd ki" mással, akkor jó eséllyel nem kaphatjátok el (ha egyikőtök se eü. dolgozó ill. ezzel foglalkozó kutató, ahol lehetnek munkahelyi balesetek).

De mindenképp járj rendszeres méhnyakrák szűrésre, mert sajnos HPV nélkül is elég gyakran kialakul ez a betegség.

2009. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2009. dec. 3. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a párodnak már előtted volt más, aki fertőzött volt, akkor ő hordozó és átadhatja neked.
2009. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 issti ***** válasza:
Csak akkor lehetsz biztos hogy nincs vírus a szervezetedben, ha elvégeztettél egy tesztet. Bárki lehet vírushordozó tudtán kívül, mert nem feltétlenül vannak tünetei. Ha biztos mindketten HPV mentesek vagytok, gyakorlatilag nincs esélye a fertőzésnek monogám kapcsolatban.
2009. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
patikában van vmi teszt erre is? vagy azt csak a nőgyógyász tudja megcsinálni?
2009. dec. 3. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre csak laboratóriumi tesz létezik.
2009. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!