Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A cukorbetegségnek vannak...

A cukorbetegségnek vannak lelki okai. A terhességi cukorbetegségnek is vannak?

Figyelt kérdés
Ha vannak, mik azok?

2014. jan. 23. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Cukor betegség attól lehet álltalában hogy sokat eszik mondjuk a terhes nő és hát meg borúl minden ezért kell terhes gondozásra menni ott mérnek mindent és adnak javaslatokat a sok evés viszont meg azért van mert a kis mama kívános de lehet genetikai ok vagy más betegségre is kialakulhat örökölhető rengeteg tényező van .. de érzelmileg mondjukha tartosan szomorú vagy és a szomorúság nagy étvággyal jár nálad akkor valószínű hogy lehet vagy ellenkezőleg nálam a jókedv a boldogság hozza meg az étvágyamat
2014. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szakértők a cukorbetegséget pszichszomatikus betegségek közé sorolják, tehát igen.
2014. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen szakértők, talán természetgyógyászok?! A diabetesnek több fajtája van. A gyermekkori, vagy 1-es típus genetikai hajlammal bír, amit egy környezetei faktor beindít. Pl egy vírus fertőzés. Itt a lelki ok lehet esetleg egy durva trauma. De egy trauma csak akkor tudja ezt az autoimmun folyamatot beindítani, ha genetikailag amúgy is programozott.

A terhességi cukorbetegség oka is általában genetikai hajlam. Illetve bizonyos betegségek fokozzák ennek az előfordulását. Pl autoimmun pajzsmirigy betegség. Nem a túlevéstől jön elő. Azoknál a terheseknél is előfordul, akik alig híztak.

A felnőttkori, vagy új nevén 2-es típusú cukorbetegség oka legtöbbször az elhízás. Az elhízás miatt először inzulinrezisztencia, majd cukorbaj alakul ki. Itt sem a lelki okok dominálnak, habár az elhízás és a kényszeres evés lehet pszichés alapon.


Egyébként nagy divat ez a "lelkizés" a betegségek terén. Nagy része igen erős leegyszerűsítése a kórfolyamatoknak. Mintha az ember valamiféle mágus lenne, aki egy gondolattal elűzhetné a betegséget...

2014. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dehogy van lelki oka. Mostanában van ez a hülyeség, hogy "ha nem akarom, nem leszek beteg". Ugyanmár. Én amikor cukorbeteg lettem sportoltam, egészségesen táplálkoztam, mégis az lettem.
2014. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!