Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kombinált fogamzásgátló...

A kombinált fogamzásgátló tabletták okozhatnak candidát, azaz hüvelygombát? Még akkor is előfordulhat, ha ez egy csökkentett hormontartalmú?

Figyelt kérdés
Épp kijöttem ebből a szőrnyűségből egy antibiotikumos kezelés után, orvosom javaslatára probiotikumokat szedtem meg alkalmaztam natúrjoghurtos tamponos módszert és bevált. Aztán elkezdtem szedni a Mistral nevű kombinált fogamzásgátlót és egy-két hét múlva kiújult a bajom.

2014. jan. 23. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos,igen. A fogamzásgátlóban lévő hormonok,még ha nem nagy mennyiségűek is, hajlamosítanak a gombásodásra. Ezektől fokozódik a nemiszervek nedvesség tartalma,ami jó "táptalaj" az amúgy is ott lévő gombáknak. A női hüvelyváladék,szinte mindig tartalmaz gombát is,de ezek normál esetben nem szaporodnak el annyira,hogy panaszt,betegséget okozzanak. A probiotikumok amúgy csak az emésztőrendszerben "hatnak", a hüvelygombásodásánál nem.
2014. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom. Én is így jártam; egy idő után sajnos már szinte folyamatosan gombás fertőzésem volt, mindenféle kezelés ellenére. Amint abbahagytam a gyógyszer szedését, minden ilyen jellegű problémám megszűnt (nálam közti vérzéseket, barnázásokat is okozott).
2014. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elég kellemetlen a helyzet. Bőrproblém miatt kezdtem el szedni és ez lett belőle. Főleg, hogy lehet lesz barátom is, akinek nem tudom mit mondok majd, miért nem szedhetek fogamzásgátlót. Ráadásul gyógyszerész az illető.

Abbahagyjam a szedését magamtól, vagy menjek vissza a nőgyógyászhoz?

2014. jan. 23. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom pattanásos a bőröd. Erre tényleg szoktak felírni fogamzásgátlót, de ha abbahagyod, még rosszabb lesz. (Sajna, velem ez is megtörtént:)). Ezzel inkább bőrgyógyászhoz menj, mert vannak olyan féléves gyógyszerkúrák, amik tényleg véglegesen megszüntetik a bőrproblémákat (pl. Sotret). Nem gondolom,h minden pasi elvárja a barátnőjétől, h szedjen gyógyszert (szép is lenne). Megmondod neki,h mellékhatások léptek fel. Amúgy sztem sokkal cikibb az állandó gombásodást magyarázni, nem szexelni miatta.
2014. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, én az abbahagyás miatt nem mentem nődokihoz. Beszedtem egy teljes levéllel (hogy ne a közepén hagyjam abba), aztán nem vettem következőt. Semmi gond nem volt.
2014. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne tudom mennyire csúnya kérdező bőre,ezért a Sotret-et ne nagyon ajánlgassuk! Nagyon "komoly" gyógyszer,rengeteg és súlyos mellékhatása van. Csak "öklömnyi" gennyes,szétterjedt pattanásoknál lehet MEGPRÓBÁLNI! Kedves kérdező.ha a párod gyógyszerész tudni fogja mi a problémád,ez nem lesz kellemetlen. Annyit megtehetsz,hogy szeded a fogamzásgátlót,de mellette minden hónapban csinálsz egy hüvelyflóra helyreállító,támogató kúrát például Genia 92 -vel,de a patikában tudnak javasolni sok mást is. Az ilyen kúrákat a menzesz után célszerű megcsinálni,Káros hatása nincsen,viszont tartalmazza azokat az "anyagokat" lactobacillus,tejsav,amik védik a hüvelyt.
2014. jan. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy gyógyszerésznél jobban senki nem tudja, hogy mennyi mellékhatása van a fogamzásgátlóknak. Ere az egyik legenyhébb, de a te esetedben fontos példa a gyakoribb gombás fertőzés. Mert sajnos növeli a valószínűségét, mivel hormonálisan a váladékot megváltoztatja. Nem a fogigátló okozza a gombát, az csak elősegíti az elszaporodását.

Pattanásra én is szedtem fogigátlót. A pattanás eltűnt, de autoimmum pajzsmirigygyulladásom alakult ki és felszedtem két hét alatt 6 kg-ot!

2014. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7., a Sotretre gondolsz?
2014. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem. Gracialt szedtem.
2014. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Sotret egyébként tudtommal nem fogamzásgátló, hanem A vitamin származék.
2014. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!