Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés utan mennyi időbe...

Szülés utan mennyi időbe telik mire ugyanolyan lesz a hasunk mint régen, terhesség előtt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jobb esetben kb 9 hónap, de van, hogy soha. Az én hasamon a bőr úgy kinyúlt, hog kétlem, hogy valaha a régi lesz. Alkattól is függ.
2009. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Főként az izomzaton múlik, tehát alakti dolog.

Ha teherbe esés előtt is izmos volt a hasad (nem a kocka has) akkor nagyon hamar visszamehet a has, eredeti állapotára. A 6 hét gyermekágy után már látszik, hogy mennyi dolgod lesz vele, hiszen akkora nyeri vissza a méh az eredeti méretét.


Nekem szerencsém volt vékony alakat vagyok, nagyon erős volt a hasfalam, a hasam lapos, három szülés után is, de ez nem az én érdemem.

2009. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég ritka, hogy ugyan olyan lesz. Bár vannak szerencsésebbek. Nekem sokáig azt a téveszmét osztották, hogy aki fiatalon szül, annak rugalmasabb a teste még és nagyon hamar olyan lesz, mint volt, aki pedig idősebb korban szül, annak majd nagyon csúnya lesz a hasa, mert rugalmatlan. Hát kérem szépen, én 20 évesen szültem, most 22 vagyok és iszonyat csúnya a hasam, pedig súlyra visszafogytam, de undorítóan lóg a bőr a hasamon, ezt csak plasztikai sebész tudja eltüntetni sajnos. Ha minden jól megy, jövőre Karácsony után meglesz :) Én nagyon szeretném.

Ellenben a szomszédom 1 hónappal később szült mint én, 36 éves, de az a tipikus csini csaj, és majd leesett az állam, mert szülés után 2 héttel összefutottam vele, haskilógató pólóban tolta nagy vígan a babakocsit, és bomba formában volt, egy picit sem lógott a bőr a hasán, meg sehol sem.

Igaz az is, hogy én bár egész vékony voltam régen, de nem sportoltam rendszeresen, és terhesen eléggé elengedtem magamat kaja terén. A szomszédom viszont terhesen is kondiba járt (ami mondjuk nem biztos, hogy előnyös, szerintem kicsit túlzás, bár a terhestorna nekem sem ártott volna), és szerintem nagyon keveset is evett. Ha lesz mégegy babám, biztos jobban oda fogok figyelni a kajára és a mozgásra terhesen is, bár azért én nem fogok napi egy pogácsán élni, mint a szomszédom, mert az már tényleg nem egészséges. Mondjuk egészséges babája született, még szoptatni is tudta fél évig (én sajnos csak két hónapig, pedig én nem éheztettem magam), szóval fene tudja, min is múlnak a dolgok.

Mindenesetre szerintem terhesen fontos némi mozgás, meg hogy az emberrel ne szaladjon el úgy a szekér mint velem, mert én aztán egész nap ettem nagyjából. Ha valaki ezekre odafigyel, szerintem már szebb lesz a hasa. De ha a pocak nagyra nő, mert úgy helyezkedik el benne a baba, akkor ugyan úgy fennáll a veszélye annak, hogy megnyúlik a bőr, mert ez már tényleg főleg adottság kérdése.

2009. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!