Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek előfordult már olyan,...

Nektek előfordult már olyan, hogy menstruáció előtt, mintha kiszáradna a hüvely körül, illetve a külső nemi szervek, kisajkak, nagyajkakon a bőr?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy kizárólag menstruáció előtt, kb. egy héttel, égő, viszkető érzés jelentkezik a hüvelybemenet körül, illetve a külső nemi szerveken. A kis- és nagyajkakon, illetve a csikló körül, és néha még a fenekem tájékán is. Olyan, mintha nagyon apró, kis repedések jelennének meg, amik fájnak, égnek, viszketnek. Pisilés után, amikor megtörölném magam, nagyon fáj. Mindez elmúlik a menstruációval egyidőben.Sokszor előfordul, de aztán van, hogy hónapokig nem jött elő, de most megint ez van. Nem értem mi lehet? Mással nem voltam, a párom kívül, és ő sem volt mással, meg egyébként is, akkor miért csak menstruáció előtt jelentkeznek a panaszok? Idegen helyen, sehol nem ülök rá a WC-re! Néha járunk termálfürdőbe. Lehet esetleg Candida? Mi lehet ez? Valaki tapasztalt már ilyet? Mit csináltatok?

2014. jan. 25. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez tényleg itt kell részletezni!!orvos esetleg?
2014. jan. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Esetleg tusfürdőváltás, öblítőváltás nem lehet az oka??

Nekem ilyesmim akkor volt, amikor baba tusfürdőt használtam....egyszerűen kiszárította odalent......

2014. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

El kell menni orvoshoz, méghozzá akkor, amikor ezek a tünetek megjelennek!

Nagyon gyakori esetben jelentkeznek a hüvelyi fertőzés tünetei közvetlenül a menstruációt megelőzően, majd pedig a tünetek, a menstruációval egyidejűleg csitulnak vagy el is múlnak, de maga a fertőzés ott marad és x idő múlva újra előhozza a tüneteket.

Azonban van olyan is, hogy közvetlenül a vérzés előtt megváltozik esetleg a folyás, erősebb lesz, ami irritálja a külső nemi szervezet és maga a szárazság, viszketés az irritáció következménye.

Nálam volt már mindkettőre példa, viszont mindkét esetben orvosnál voltam, sajnos a nőgyógyászaton mindkét esetben fertőzésre való kezelést kaptam, ami annyira tönkre vágta a hüvelyem nyálkahártyáját, hogy a sima folyás is csípet és irritált, így én privátba kezdtem járni bőr és nemi beteg gondozó szakemberhez, ő mindig vett kenetet a probléma megjelenésekor, azt megnézte mikroszkóp alatt és elmondta, ha éppen nem fertőzés, hanem irritáció okozta a tüneteimet és akkor olyan kezelést kaptam. És nem lettem feleslegesen mindenféle kúppal, meg kenőccsel tömve, ami még jobban irritált volna.

Szóval menj orvoshoz!

2014. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam, szóval irritálja a külső nemi szervet :)
2014. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Orvos!!!Ha meg semmi bajod ne ide írogasd c copy v beillesztéssel
2014. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Már voltam orvosnál! Ennyit segített! Köszönöm a tippet! Nem tudom miért nem lehet kérdést feltenni úgy, hogy nem szóljon be valaki, valami értelmeset!!??? Baj, az, ha kíváncsi vagyok mások véleményre, esetleg találnék "sorstársat"? És kedves utolsó, ha nem lenne bajom, nem írtam volna ki a kérdést! Ennyire egyszerű. Többieknek köszönöm!
2014. jan. 25. 09:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az oldal főcíme alá az van írva, hogy "Amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted."
2014. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hüvely,nemiszervek szárazságának leggyakoribb oka,nem a klimax környékén,utána lévő nőknél,főleg,ha viszketés is társul hozzá, gombás fertőzés. Van partnered? Ha igen,hiába voltál nőgyógyásznál és őt nem kezelték, rendszeresen visszatérhet a fertőzés. De lehet valóban allergia is. Én a helyedben a párommal együtt elmennék a bőrgyógyászatra.
2014. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Köszi utolsó előtti! :) Kedves utolsó válaszoló! Igen, voltam orvosnál, a parnterem is kapott gyógyszert, ez még októberben volt. Azóta is előjön a probléma. :( Bőrgyógyásznál nem voltunk, csak nőgyógyásznál. Felkeresem megint, és a bőrgyógyászt is! Köszönöm!
2014. jan. 25. 10:41
 10/11 anonim válasza:
Mintha az én tüneteimet írtad volna le szóról szóra. Tudom régi a kérdés, de esetleg kiderült azóta, h mi okozta ezt nálad?
2019. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!