Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Ti hány évesen voltato...

Lányok! Ti hány évesen voltatok először nőgyógyásznál? Férfinél vagy nőnél voltatok? Pontosan mit/hogyan csinálták? És a szeméremszőrzet le volt borotválva?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és még mindig összevissza jön meg. Van amikor kimarad 4-5 hónap utána való két hónapba is csak össze vissza jön meg. Aztán megint kimarad 2hónap. Ez ilyenkor még normális vagy már nem? Félek kicsit a nőgyógyásztól mert még soha nem voltam.
2014. jan. 26. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

17 évesen, mert késett hónapokat.

Férfinél voltam, mert csak az volt. A vizsgálat rendben volt, de a doki bunkó volt. Ráfogta a stresszre, felírt Norcolut-ot, hogy az majd meghozza. Azt ennyi.

Leborotváltam a szeméremszőrzetet, de csak azért, mert akkor még borotváltam.

2014. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mikor jött meg először. Két év után már illene beállnia, ha már régebben jött meg 2 évnél és még mindig nem állt be, az valóban nőgyógyászos kategória.


Én 12 éves koromban voltam először, aztán olyan 13-14 évesen megint kellett mennem pont emiatt a probléma miatt. Nekem a méhem volt alulfejlett, amit gyógyszerrel kezeltek.


Természetesen nem voltam borotválva még ekkor, sőt egészen kb 20-22 éves koromig. A nőgyógyászt nem érdekli, hogy leborotválod-e vagy sem. És egy idősebb férfinál voltam, minden rendben volt, kedves volt és professzionális :)


A vizsgálat menete a következő:

A nőgyógyász először beszélgetni fog veled, elmondod a tüneteid, az első menzeszed időpontját, és azt is, hogy mikor volt az utolsó. Utána meg fog kérni, hogy vetkőzz le alul. Bevonulsz egy kis öltözőbe és leveted az alsóruhád és a bugyit. (Érdemes hosszú pulcsiban, ruhában vagy ilyesmiben menni, hogy ne fázz így sem.) Azután kijössz, és amikor mondja, felfekszel a vizsgálóasztalra. A lábaidat ilyen tartókba kell majd raknod.

Ő felkattint egy lámpát, megnézi, kívül milyen állapotban van a szeméremtested, és többségében 2 féle vizsgálatot végez ezután:

1) kesztyűs kézzel egy ujjával benyúl a hüvelybe, a másik kéznek és ennek az ujjának a segítségével áttapintja a hasi szerveid, hogy nincs-e valami gond ott.

2) egy kis eszközzel kitágítja a vaginát, megvizsgálja, belül van-e gyulladás, illetve kis pálcával fertőzések esetén mintát is vesz. Ez azért kell, hogy elküldhesse tenyésztésre, azaz pontosan kiderüljön, mi (milyen fajta gomba, milyen fajta baktérium stb.) okozza a fertőzést. Méhnyakrák-szűrés esetén ugyanígy pálcával mintát vesz, csak a méhnyakról, és azt küldi el vizsgálatra.


Egyik se fáj egyáltalán, és ha nem izgulod túl a dolgot, nem is kellemetlen érzés. Ha izgulsz, és befeszülsz, akkor esetleg meg fog kérni, hogy lazítsd el az izmaid, különben kellemetlen lesz a vizsgálat. Abban az esetben tud csak fájni, ha nagyon be van gyulladva a hüvelyed, akkor azonban látni fogja és vigyázni fog, hogy ne okozzon a feltétlenül szükségesnél nagyobb fájdalmat.


Szüzeknél akár az 1., akár a 2. pont elmarad. A te tüneteiddel esetleg hasi ultrahang viszont elképzelhető (ekkor a hasadon huzigál egy ilyen kis eszközt). Ritkán az is lehetséges, hogy ha elmondásra annyira egyértelműek a tüneteid, akkor vizsgálat nélkül ír fel az orvos gyógyszert.

2014. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
94%

Szia! Igaz, férfi vagyok, de 2 gyermekes apuka feleséggel.

Párom azt mondja,h ez már elég nagy baj, de nem kell megijedni, csak a hormonháztartásod rakoncátlankodik!

A férfi nőgyógyászok jobbak, gyengédebbek.

Ilyen esetben általában fogamzásgátlót irnak fel, ami beállitja a menszesz ciklusodat.

Borotválni,nem szűkséges, mivel a vén nyanyák se borotválják,és a dokik már megszokták!

2014. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló nem beállítja a ciklust, hanem LEállítja.
2014. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
89%

m.webbeteg.hu/cikkek/nogyogyaszat/11144/menstruacio-befolyasolasa

De Igen!

fogamzásgátló!

2014. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem igaz: nálam a méh fejletlenségét pont fogamzásgátlóval kezelték, a gátló abbahagyása után a ciklusom normális lett. Szóval kicsit túl egyszerű ez az ítélet, amit mondasz.
2014. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocs, a 4esre gondoltam
2014. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

A fogamzásgátló mesterséges ciklust hozz létre, az semmit se állít be.

A te esetedben a méh fejletlensége miatt segítette, de akinek nem fejletlen a méhe, annak csak rontja a ciklusát, mivel nincs valódi ciklus.

2014. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen voltam. Férfinél, mert a háziorvos küldött el, hogy most rögtön menjek át, de gyorsan, mert péntek délután van és mindjárt zárnak.

Ebből kifolyólag abszolút nem tudtam felkészülni, nem voltam leborotválva, se semmi. Előny, hogy parázni se volt időm :D

Kikérdezett a tüneteimről, aztán egy nagyon gyors vizsgálatot csinált. Abszolút nem volt para, két perc után kész is voltam.


Az a fontos, hogy ha mész, feltétlenül azzal kezdd, amikor belépsz, hogy életedben először vagy nőgyógyásznál, és kérd meg, hogy segítsen, magyarázza el a dolgokat. Egész máshogy viszonyul hozzád ebben az esetben, türelmesebb, óvatosabb.

A tüneteiddel egyébként feltétlenül érdemes elmenni, ha nem is azonnal, de egy-két éven belül mindenképp. Lehet, hogy még csak nem fejlődött ki a hormonrendszered, de a cikluszavar sok egyéb dologra is utalhat.

2014. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8: Szerintem azt az orvos majd felméri, hogy a kérdezőnek van-e szüksége ilyen gyógyszerre, vagy más kell neki. Vicces, hogy itt mindenki mennyivel okosabb a nőgyógyászoknál. Én azt tudom mondani, hogy amit nekem csinált a nőgyógyászom, az bevált...
2014. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!